Vägevatele lumehangedele on kevadisel ajal jätkuks uputus, seda ütleb saarlastele esivanemate sajandite jooksul kogutud kogemus. Kuigi linnapea on optimistlik, tasub siiski kõigil ohuolukorraks valmis olla. Ka kunagist kuulsat 9. jaanuari tormi ja sellega kaasnenud üleujutusi ei osanud sellises mastaabis keegi ette näha.
Kui linnas on märgiks Kroonlinna null, siis kusagil maanurgas üksikus talus on märgiks vaid see, mida näha on. Ehkki seadus kohustas omavalitsusi kriisikomisjoni kokku panema juba 1. märtsiks, ei ole seda suudetud teha senini.
Kas igas vallamajas on kirjas, milline pere võib esimesena hätta sattuda või kuhu hädasolijad paigutada? Ka igal majapidamisel oleks mõistlik võimalikud ohud kõigepealt endale selgeks teha ja nendest ka vallavalitsusse teada anda.
Küll oleks kole, kui T.Vaik või keegi teine OS-st tuleks samale järeldusele nagu Volli. Õudne kui nii oleks, õhh…
Huvitav, kirjutise “Üleujutus ähvardab enim Nasvast Kudjapeni”
omasaar.ee/?content=artiklid&sub=41&artid=18331
põhjal ei tule mina kuidagi samadele seisukohtadele, mis Toivo Vaik selles juhtkirjas.
Kirjutises on:
“…
Saare maavanema Toomas Kasemaa sõnul on maakondlikul kriisikomisjonil Kuressaare n-ö ohupiirkond varasemalt kaardistatud. “Oleme kokku leppinud, et kriisikomisjon koguneb, kui merevesi tõuseb 1,2 meetrit üle Kroonlinna nulli,” ütles Kasemaa Oma Saarele.
…”
Konkreetselt Kuressaare linna kriisikomisjonist tuleb juttu hoopis hiljem.
Mis kriisikomisjoni maavanem selles lauses mõtles – kas Kuressaare linna kriisikomisjoni või siiski maavanemale alluvat maakondliku kriisikomisjoni?
Kui maakondlikku, siis Tule Taevas Appi!!!
“…
Territoriaalne ehk maakondlik kriisikomisjon ei hakka aga olukordi lahendama, vaid neile jääb nõukoja staatus.
“Tegemist on institutsiooniga, kes leiab üles probleemid ja pakub välja lahendused, samuti koordineerib asutustevahelist koostööd kriisireguleerimise vallas,” ütles Oma Saarele Priit Laos Lääne-Eesti päästekeskusest.
…”
omasaar.ee/?content=artiklid&sub=41&artid=17685
Kui Kuressaare linna oma, siis huvitav, kus kohas nad seda mereveetaset möödavad/hindavad – Kuressaares ju möötejaama pole?
on-line.msi.ttu.ee/kaart.php
Et mu kommentaar ei koosneks ainult küsimustest küsitavuste kohta, siis panen lingi ka “Käitumisjuhised üleujutuse korral”:
http://www.rescue.ee/14929