Viljar Aro: kõik õpilased saavad tunnistuse (12)

Saaremaa ühisgümnaasiumi direktori Viljar Aro sõnul ei vasta tõele, et SÜG-i õpilased tunnistust ei saa – kõigile õpilastele antakse õppeaasta lõpus pitsatiga tunnistus ja iga veerandi lõpus kleebitakse tunnistus päevikusse.

“Kõik õpilased saavad tänu e-koolile tunnistuse samal hetkel, kui viimane õpetaja sinna viimase hinde paneb,” ütles Aro Oma Saarele, lisades, et elektroonilise tunnistuse kõrval antakse algklasside õpilastele ka paberkandjal tunnistus, mis on päeviku vahel.

“Meie koolis hindeid küll pannakse, aga lisaks sellele annavad mitmed algklasside õpetajad ka sõnalist tagasisidet,” selgitas Aro, lisades, et tagasiside vorm on õpetaja enda valida ning seega saavad paljud algklasside õpilased koolist tegelikult lausa kolm tunnistust. Üks on e-koolis nähtav ja sisaldab veerandihinnete kõrval kõiki nn jooksvaid hindeid ning näha on ka puudumised ja hilinemised ja õpetajate kommentaarid. Teine tunnistus, mis sisaldab kõiki veerandihindeid, läheb päevikusse. Kolmanda annab õpetaja paberkandjal ja see on õpilaste jaoks nende arengu seisukohalt ehk kõige sisulisem.

“Meie koolis on 15 aastat antud õpilastele tunnistuste asemel palju enamat informatsiooni sisaldavaid õpinguraamatuid,” selgitas Aro juhtkonna otsust, miks otsustati loobuda n-ö tavalistest tunnistustest.
Saaremaa ühisgümnaasiumil on plaan hinnete üleliigse tähtsustamise kõrvale kujundada esimeses kooliastmes hoopis hinnangute-soovituste süsteem. “Usume, et selle arenduse tulemusega alustame uut õppeaastat,” lubas Aro, kes on samas kindel, et järjest suurem osa koolitööst kolib internetti ja hindamise ideoloogia muutub.

Kui SÜG-i õpilaste vanematel pole aga internetti, siis sellisel juhul võtavad vanemad ühendust klassijuhatajaga ja klassijuhataja teeb pabertrüki kõikidest vajalikest andmetest, nii hinnetelehe kui ka tunnistuse.
“Emotsionaalselt on tunnistuste kätteandmine tähtis nii lastele kui ka lapsevanematele,” ütles Eesti Päevalehele haridus- ja teadusministeeriumi kantsler Janar Holm, kes on ise Saaremaa ühisgümnaasiumi vilistlane.

“Tunnistuste pidulik kätteandmine veerandi ja aasta lõpus on paljudele peredele sama traditsiooniliseks muutunud nagu sinna juurde kuuluvad tort ja lilledki,” leidis Holm.

Vt ka “Kool jättis õpilased tunnistusteta

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 49 korda, sh täna 1)