Valjala vald kogub masu ajal rahavaru

Valjala vald kogub rahareservi, sest ei näe majandussurutist niipea lõppevat. Suured kulude kärped on vallavanema sõnul võimalikud tänu talupojamõistusele.

Tulumaksu sai Valjala eelmisel aastal 16 protsenti tunamullusest vähem. Samas vähendas vald otsustavalt kulusid, mistõttu töötajad olid kaks nädalat isegi palgata puhkusel, kirjutas Postimees.

Nii lõppes aasta silmapaistva tulemusega – vallakassast läks raha välja ligi 11 miljonit krooni ehk 40 protsendi võrra vähem, kui sinna laekus. Ka tänavune Valjala eelarve on kavandatud ülejäägiga, ehkki tulumaksulaekumiste vähenemine jätkub peaaegu endises tempos.

“Põhiline kriisi mõju hakkab meile alles järgmisel aastal jõudma,» ütles vallavanem Kaido Kaasik. “Nagunii hakkame seda reservi tasapisi ära sööma, kui peame hoidma teenused samal tasemel, ilma et me raamatukogusid ja rahvamajasid hakkaksime kinni panema.” Reservist peaks vallavanema sõnul jätkuma paariks aastaks.

Kulude valutu vähendamisega tuli Valjala toime tänu ettenägelikkusele siis, kui majandusel veel hästi läks. “Me ei pingutanud üle oma püsikulude tekkimisega,” rääkis Kaasik. Heade aegade ülelaekumisi kasutas vald tema sõnul pigem investeeringute omafinantseerimiseks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 13 korda, sh täna 1)