Noored võrkpallurid tulid Eesti meistriteks

Saaremaa spordikooli U18 vanuseklassi noormeeste meeskond tuli Võrus toimunud Eesti võrkpallimeistrivõistlustelt tagasi kuldsete medalitega.

“Poisid tegid kõva turniiri ja võitlesid kõvasti,” ütles meeskonna treener Toomas Jasmin, kes on sama meeskonnaga võitnud ka sama vanuseklassi Eesti karikavõistlused. Jasmini sõnul oli ka Võrus sihiks võetud kuldmedalid.

Võit ei tulnud siiski kõige kergemalt, kuna kolm meeskonda kogus võrdselt punkte ning võitja otsustas “surnud ring”. Saarlaste ainus kaotus saadi Võru meeskonnalt, kellele jäädi alla 2 : 3. Jasmini sõnul oldi neljandas geimis juba mänguvõidu lävel, kuid siis jooksis mäng liiva ja kaotatud geimi järel tuli veel üks, mis tähendas ka kohtumise kaotust.
Saarlased võitsid 3 : 0 Rakveret, Türi VK-d ja Pärnut. Üks geim anti ära võidumängus Premium 7 /Tartu vastu.

Saaremaa spordikooli meeskonna koosseisus mängisid Karel Ellermaa, Karlis Mesila, Helar Jalg, Kevin Saar, Deniss Lošnikov, Johan Vahter, Vilmar Uljas, Janno Õunpuu, Janar Tänak, Henri Rump ja Priit Aavik.
Tütarlaste turniiril sai Saaremaa spordikooli naiskond pronksmedalid. Võideti Viljandit (3 :2), Tartut (3 : 2) ja Tallinna Tähte (3 : 1). Kaotati Võrule (2 : 3) ja Pärnule ( 0 : 3). Pronksises naiskonnas mängisid: Mari Peeters, Michell Kreem, Janet Lõbus, Garoly Nuum, Stella Niit, Maarja Helm, Liisel Nelis, Riin Jõgi, Ingel Ilves. Teener Siina Sillart.
Avos sihib viiendaks

Jasmini sõnul on poiste heade tulemuste taga suuresti ka see, et paljud poisid mängivad VK Avose meeskonnas, kes on hetkel jõudnud liigas viienda koha kohtumiseni. Laupäeval alistati kodus Pärnu VK II 3 : 0 ja pühapäeval kaotati võõrsil 1 : 3. Jasmini sõnul oligi neil pühapäeval vaja vaid ühe geimi võitu, et seeria võita.

Kohamängud jätkuvad aprilli esimesel nädalavahetusel. Saarlaste vastaseks on kas Ülenurme/Luunja või G4S. Oma senise parima tulemuse esiliigas on VK Avos siiski juba saavutanud.