Muhu kängurubeebid tegid pererahvale külma (2)

Muhu kängurubeebid tegid pererahvale külma

KÄNGURUEMAND RUTA PISITITAGA: Millal kängurubeebi ristsed võiksid toimuda? “Enne peab ta veel natuke kasvama. Kui oskame sugu määrata, siis võib ka nime panna,” selgitas Helena Erik.
Foto: Erakogu

Nautse küla Laasu talu loomapere suurenes umbes kuus kuud tagasi, kui kaks emakängurut kumbki poja ilmale tõi. Möödunud neljapäeval oskasid eksootilised olevused pererahvast aga üllatada ja segadussegi ajada.

“Nad tekitasid tõsiselt segadust, sest ühest kukrust tuli välja kaks kängurubeebit. Meie teada pidi mõlemal emasel üks poeg kukrus olema. 18. märtsi arhiivikaadrid kell 12.45–12.50 seda ka kenasti näitavad,” ütles Laasu talu perenaine Helena Erik.

Hiljem selgus, et pisikesed kängurud tõmbasid pererahva haneks. Millegipärast olid mõlemad beebid pugenud ühte kukrusse.
“See tekitas teise beebi lisaks saanud emasele raskusi, sest nüüd ta pidi hakkama saama kahe poja toitmisega. Tihti oli näha sedagi, kuidas suurem poeg enam kukrusse ei mahtunud. Ta sai ainult pea emase nisa külge,” rääkis Helena Erik.

Talunikel ei jäänudki muud üle kui konsulteerida asjatundjatega Austraaliast. Kängurudemaa spetsialistid soovitasid pojad siiski lahutada, kuna kahte poega toites võib ka amme kohuseid täitval känguru-emal piima nappima hakata.
Pühapäeval õnnestus Helena ja Elmet Erikul pisikängurud taas õigetesse kukrutesse paigutada ja edasiste segaduste vältimiseks emased ka teineteisest eraldada.

Laasu talu loomapargis on praegu kolm täiskasvanud Benneti kängurut ehk vallabid (kaks emast ja üks isane) ja kaks poega ning üks punakänguru.
Lähenevatele munadepühadele mõeldes võib Laasu talu muhulasi ja saarlasi rõõmustada hiiglaslike üllatusmunade pakkumisega. Pühad on varsti käes, kas kõigile soovijaile ikka jätkub? “Praegu veel küll. Külastage meie uut e-poodi ja vormistage tellimus,” soovitas Helena Erik.

Kuigi praegu saavad huvilised Laasu talu loomade ja lindudega tutvuda etteteatamise korral, kutsuvad kõik Muhu turismiettevõtted, sealhulgas ka Laasu talu, külalisi 15. mail lahtiste uste päevale, juhatamaks uut turismihooaega tegusalt sisse.
Huvilised saavad kängurubeebide arengut jälgida Laasu talu kodulehelt www.jaanalind.ee .

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 31 korda, sh täna 1)