Lugeja kiri: Laheküla teeb arengukava

17. märtsil olid Randvere tööõppekeskuses koos piirkonna külavanemad. Arutati külade arengukava koostamist. Materjale tutvustas Kaarma valla sotsiaaltalituse juhataja Liida Kaare ja selgitusi jagas Ingrid Tilts. Kohal oli 13 inimest.

Laheküla on olnud juba aastaid külavanemata. Meile on palju rahvast tulnud Kuressaare linnast, kes elavad pidevalt oma suvilates. Kahju, et ei ole enam kohustuslikku sissekirjutamise vajadust, kuna see kaotati valitsuse määrusega ära.

Külavanemal on teha suur töö külas tegelikult elavate inimeste väljaselgitamiseks. On palju peresid, kus üks perekonnaliige on märkinud elukohaks Kaarma valla Laheküla, teisel on Kuressaare linna aadress. Kas see suur vabadus ka kasuks tuleb, eks nad ise tea, aga segadust tekitab see küll.

Küla arengukava koostamiseks on vaja püsielanike kaasalöömist. Kahjuks ei ole Lahekülal oma kooskäimise ruumi ja seepärast on ka järgmine koosolek 26. märtsil Randveres. Külavanema kohuseid täidab praegu Urmas Kiiker. Külaelu saab mõjutada heade projektide koostamisega, hea idee leiab ikka toetust. Ühiselt leitakse lahendusi ka nende puuduste kõrvaldamiseks, mis takistavad küla arengut.

Milgete Pihl

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)