Elli Veskis: usk on mind saatnud kogu elu

Elli Veskis: usk on mind saatnud kogu elu

ARMASTUS KOGU ELUKS: Esimest korda kohtusid Jalmar ja Elli 5. klassis. Tüdruk ajas poisi pea nii segi, et sel jätkus “jultumust” hakata klassiõde koju saatma ja talle lilli tooma.
Foto: Internet

Kunagine lastearst Elli Veskis sündis Orissaare alevis ühel tuisusel küünlapäeval. Tema isa töötas postkontoris ja ema oli kodune. Elust Orissaares mäletab ta üsna palju: väikesi viperusi kodus, head sõpra suurt karvast kirjut koera, kellega koos tüdrukutirts värava ees istus, oodates isa lõunaletulekut. Lapsepõlvest on meeles ka 4-aastaselt lugema õppimine ja “kunst-jõuluvana” paljastamine.

“Kui olin kuuene, sai isa ametikõrgendust ja me kolisime Muhu saarele, Kuivastusse. Isa oli mul iseõppija ja ehkki vanaisa oli soovinud, et tema ainsast pojast saab taluperemees, oli ta omal käel kihelkonnakooli läinud ning saanud Kahtlas kooliõpetajaks,” meenutab Elli Veskis, kes teab, et ajateenistusest sattus isa Vabadussõtta ja soomusrongil teenitud aeg andis talle ameti edasiseks eluks.

“Ta õppis seal ära sidetehnika ning koju tuli juba spetsialistina,” ütleb Elli, kes lapsepõlvest mäletabki isa istumas suurte raamatute taga. Oli selline iseõppija, käis vahepeal Tallinnas eksameid andmas. “Montöörikohta Orissaares aga enam ei olnud ja nii viidigi isa üle Kuivastusse,” räägib Elli ära kolimise loo, lisades, et 1940. aastal sai isa juba mehaanikukutse ja asus Kuressaarde. Nii pääses pere ka sõja jalust.

Edasi loe laupäevasest Oma Saarest.

Telli Oma Saar siit

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 46 korda, sh täna 1)