Ameerika liitlasi teeb murelikuks Obama ükskõiksus

Ameerika liitlasi teeb murelikuks Obama ükskõiksus

KAS SÕBRAD? Ameerika Ühendriikides on süvenenud arvamus, et praegune president teeb liiga palju järeleandmisi autoritaarsetele režiimidele, jättes demokraatlikud riigid piisava tähelepanuta. Fotol on jäädvustatud hetk, kui presidendid Obama (paremal) ja Medvedev kohtusid läinud aasta kevadel Londonis.
Foto: Internet

USA president Barack Obama, kes 2008. aasta valimiskampaania ajal esines teravalt nn ühepooluselise maailma (ingl k unilateralism) vastu, on oma valitsemise ajal tekitanud olukorra, kus Ameerika suhted tähtsamate liitlastega on järsult halvenenud. Säärasel seisukohal on Ameerika Ühendriikide tuntud kolumnist, ajaloolane ja välispoliitika ekspert Robert Kagan. Tema sõnad haakuvad väga hästi sel nädalal Leedu ajakirjanduses ilmunud uudisega, et Barack Obama ei leia aega kohtumiseks Leedu presidendi Dalia Grybauskaitega.

Ajalehes The Washington Post ilmunud arvamusloos märgib Kagan, et isegi Suurbritannias, kes on aastakümneid olnud USA kõige ustavam liitlane, on inimesed hakanud rääkima kahe riigi nn eriliste suhete lõpust. Uduse Albioni elanikele teeb muret, et president Obama ei pööra brittidele piisavalt palju tähelepanu ja seda vaatamata asjaolule, et Afganistanis on britid toonud suuri ohvreid.

Loe edasi laupäevasest Oma Saarest.

Telli Oma Saar siit

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)