Vesi võib neljas vallas kallineda (10)

Seoses maakondliku veeprojektiga oma tegevuspiirkonda laiendav AS Kuressaare Veevärk saadab neljale omavalitsusele välja vee- ja kanalisatsiooniteenuse hinna tõstmise ettepaneku.

Hinnatõusu ettepanekud saadetakse Pihtla, Mustjala, Kihelkonna ja Lümanda vallale, kes kõik on avaldanud soovi loovutada vee- ja kanalisatsiooniteenuse opereerimine edaspidi AS-le Kuressaare Veevärk.

Kuressaare veevärgi juhatuse liige Ain Saaremäel ütles Oma Saarele, et ettepaneku kohaselt tõuseb vee- ja kanalisatsiooniteenuse hind ühe kuupmeetri kohta Pihtla valla elanikele 24 kroonilt 30 kroonile, Mustjala vallas 29 kroonilt 32 kroonile, Kihelkonna vallas 24 kroonilt 33 kroonile ja Lümanda vallas 21 kroonilt 30 kroonile.

Esmalt vaatab kohalik omavalitsus hinnaettepanekud üle, uued hinnad peavad olema välja kuulutatud 90 päeva enne kehtima hakkamist. Praeguse plaani kohaselt peaks teenuse hind tõusma 1. juulist.
Võrdluseks võib tuua, et Kuressaares maksab vee- ja kanalisatsiooniteenus elanikele praegu 30,5 krooni.
Saaremäeli sõnul tuleb hindade korrigeerimine uuesti päevakorda aasta pärast, kui on selgunud, kas praegused kulude ja tulude prognoosid peavad paika.


Veevärk

* AS Kuressaare Veevärk pakub vee- ja kanalisatsiooniteenust praegu Kuressaare linnas ja linnaga piirnevates rajoonides Kaarma vallas. Samuti opereerib ettevõte Orissaare ja Pihtla vallas.
* Ülejäänud valdades tegelevad vee- ja kanalisatsioonitorustike ja pumplate opereerimisega valla ettevõtted.

Allikas: Kuressaare Veevärk

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 27 korda, sh täna 1)