Kuressaares tuleb mahetootmise infopäev

Eesti mahepõllumajanduse sihtasutus korraldab 22. märtsil Kuressaares tasuta infopäeva, kus tutvustatakse mahepõllumajanduse nõudeid, tunnustamise taotlemist ja mahetoetust.

Mahepõllumajandusega alustamiseks on võimalik esitada tunnustamise taotlusi 12. aprillini. Taotlusi võtavad vastu põllumajandusameti maakonna keskused. Mahetootmisega alustanud tootjatel algab üleminekuaeg, mis üldjuhul kestab kaks aastat. Mahetoodanguna saab müüa alles üleminekuaja läbinud maalt ja loomadelt pärit toodangut.

Infopäev toimub Kuressaares Ülikoolide Keskuses Pargi 5A. Osavõtuks on vajalik eelregistreerimine tel 56 620 955; 74 22 051.
Eestis suurenes kodumaiste mahetoidukaupade müügikäive 2008. aastal võrreldes 2007. aastaga ligi 50% tänu mahetöötlejate arvu suurenemisele, töödeldud mahetoodete valiku laienemisele, kauplustes müügi suurenemisele ja toodete hinnatõusule.

Viimase aastaga on Eestis laienenud mahetoodete sortiment, samuti on juurde tulnud mahetöötlejaid ning suurenenud on mahetoidukaupade müügikäive. 2009. aasta lõpuks oli Eestis ligi 50 mahetooteid müüvat väikekauplust ja turuletti, lisaks 12 internetis toimivat kauplemissüsteemi ja müügivõrgustikku. Peale selle müüakse mahetooteid ka mitme suure jaekaubandusketi kauplustes. Eestis oli 2009. aasta lõpus 1278 mahetootjat ja üle 102 000 ha mahemaad (üle 10% kogu põllumajandusmaast).

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 12 korda, sh täna 1)