Kool jättis lapsed tunnistusteta (33)

Kool jättis lapsed tunnistusteta

OMATEHTUD TUNNISTUSED: Lisaks vanemate tehtud tunnistustele tegid hinnetelehti ka lapsed ise. Oma tunnistust näitab 1.a klassi õpilane Luise.
Foto: Peeter Kukk

Saaremaa ühisgümnaasiumi juhtkond võttis vastu otsuse mitte jagada lastele veerandilõpus tunnistusi, kuna hinnete seisu saavad kõik arvuti vahendusel jälgida e-koolist.

“See on ikka lausa uskumatu,” ei suuda paljud lapsevanemad olukorraga leppida, sest eile said peaaegu kõik maakonna koolilapsed kätte tunnistused, kuid SÜG-i lapsed mitte. Seepärast võtsid ühe algklassi vanemad ennast kokku ja andsid ise lastele eile pidulikult tunnistused.

“Nii nagu vanemad saavad palka, saate teie täna oma esimesed tunnistused,” selgitas klassi ette astunud lapsevanem, jagades vanemate ühistööna valminud tunnistusi.
Vanemaid tegi kurvaks see, et ehkki nad tegid kooli juhtkonnale mitmeid ettepanekuid ja pakkusid koguni, et on valmis tunnistuste jagamist ise rahastama, ei ole nende juttu kuulda võetud.

Õpetajad otsustasid ühiselt, et lastele ühisgümnaasiumis tunnistusi ei jagata. Vanemad ei taha aga sellise olukorraga leppida.
“Lapsevanemad võtsid ennast kokku ja tegid lihtsalt lastele ise tunnistused, sest kooli juhtkond neid välja ei anna,” ütles ühe I klassi õpilase vanem Oma Saarele. Tema sõnul on kooli juhtkond väitnud, et e-koolist piisab küll ja igal veerandil saab hinnetelehe ka päevikusse kleepida.

Kuna kool ei saa mitte kuidagi kohustada peret internetiühendust omama, jäävadki paljudele lapsevanematele kooli juhtkonna seisukohad arusaamatuks. Vanematel on veel õhkõrn lootus, et ehk uuest õppeaastast midagi siiski muutub.
Saaremaa ühisgümnaasiumi direktor Viljar Aro eile Oma Saarele kommentaari anda ei jõudnud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 38 korda, sh täna 1)