Vooglaid nõuab Õunalt sadu tuhandeid (7)

Vooglaid nõuab Õunalt sadu tuhandeid

ÜLLAR ÕUN: Viimati räägiti temast seoses kohtuvaidlusega Tagamõisas asuvate maatükkide Natura alaga liitmise pärast.
Foto: Raul Vinni

Endised äri- ja tennisepartnerid Märt Vooglaid ja Üllar Õun on tülli pööranud ning Vooglaid nõuab Õunale pankroti kuulutamist, sest viimane ei ole talle tagasi maksnud 864 850 krooni suurust võlga.

Kuressaare kohtumaja määras 12. märtsil Üllar Õunale ajutise pankrotihalduri, kes on juba asunud oma töökohustusi täitma.
Mullu oktoobris saatis Märt Vooglaidi esindaja võlgnikule nõudeavalduse (kogusummas 864 850 kr), millega koos esitati ka pankrotihoiatus.
Oma Saare andmeil on võlgnik mõlemad dokumendid kätte saanud, kuid ei ole neile reageerinud ega asunud ka kohustusi täitma.

Mullu novembris esitas Märt Vooglaid maakohtule avalduse Üllar Õuna pankrotimenetluse algatamiseks ja pankroti väljakuulutamiseks. Kohus võttis avalduse menetlusse.
Pankrotimenetluse algatamise otsustamiseks määras kohus kahel korral eelistungi, kuhu kutsus nii avalduse esitaja kui ka võlgniku, kuid võlgnik kummalegi istungile ei ilmunud, kuna kohtul ei õnnestunud talle kätte anda ei menetlusdokumente ega kohtukutset.

Jaanuaris toimunud istungil otsustas kohus võlausaldaja taotlusel menetlusdokumendid avalikult kätte toimetada, avaldades sellekohase teate väljaandes Ametlikud Teadaanded.
Veebruaris toimunud istungil jäi võlausaldaja oma pankrotiavalduse juurde ja Üllar Õunale määrati ajutine pankrotihaldur.

Pankrotiseaduse kohaselt on võlgnik maksejõuetu, kui ta ei suuda rahuldada võlausaldaja nõuet ja see suutmatus ei ole võlgniku majanduslikust olukorrast tulenevalt ajutine. Õun töötas kümmekond aastat tagasi Kuressaare linnavalitsuse osakonnajuhatajana. Hiljem on ta tegutsenud kinnisvaraäris.

Hiljaaegu suurest kinnisvaraärist loobunud Vooglaidiga seob Õuna huvi tennise vastu. Õun tegutses ka aastaid Hispaanias Vooglaiu asjaajajana. Avalike registrite järgi nende seosed äriilmas ei ilmne ning äri puhul oli tegemist pigem aumeeste vaheliste kokkulepetega.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 122 korda, sh täna 1)