Omavalitsustund raadios (13)

Eilses “Omavalitsustunnis” oli Kadi raadio külaliseks Lümanda vallavanem Jaanika Vakker, telefonil aga vallavolikogu esimees Mart Maastik

J. V.: Olen praegu tõepoolest maakonnas ainuke naisvallavanem, see amet ei ole vist naiste hulgas populaarne. Mind ajendas ametit vastu võtma soov olla koduvallale kasulik, julguse andis haldusjuhtimise alane haridus.
/—/ Vallavanem ei ole vaid ametnik, tema ülesanne on kogu vallaelusse positiivse suhtumise loomine ja heade mõtete tegelikkuseks vormimine.

M. M.: Kui öeldakse, et naine laevas, laev põhjas, siis meil see kindlasti paika ei pea. Meil on parim vallavanem, aga samas puuduvad mul eelarvamused, kas ametis on mees või naine.
/—/ Mulle tehti ettepanek volikogusse kandideerida, mõtlesin natuke ja nõustusin. Et saan volikogu esimeheks, sellele eelnevalt küll ei mõelnud.
/—/ See, et tippjuhte aeg-ajalt vahetatakse, on hea ja ma loodan, et Jaanika peab mitu valitsemisperioodi vastu.

/—/ 2010. a eelarve on kõigi aegade pingelisem, hoiame kokku. Tuleviku suhtes oleme aga optimistlikult meelestatud.
/—/ Kaks naabervalda – Lümanda ja Kihelkonna – võiksid ühineda, oldi ju kunagi Kihelkonna kihelkond. Meie naabrid ei taha sellest kuulda ega rääkida. Põhjuseks on kool, mida mõlemad tahavad põhikoolina säilitada, ometi on õpilasi vaid ühe kooli jagu.
/—/ Olen turismitalu omanik ja näinud seda, et ka teistpoolt maakera tullakse meie käpalisi imetlema. Meie suurim ressurss on meie ehe looduskeskkond.

J. V.: Põllumajanduses on domineeriv lambakasvatus, võin öelda, et meie kaunid rannad on lammaste abil järjest ilusamaks muutunud.
/—/ Ettevõtlust meil on, silma torkab see, et töötajate arv on ettevõtetes väike. See on väikeses vallas positiivne, et puudub suur ja domineeriv ettevõte. Ettevõtjad on tublid ja koostöö on meil hea.
/—/ Töötuid on 39 ja seda on palju. Eelarve koostamise käigus tuli valla sotsiaaltoetusi mõningal määral kärpida.

/—/ Sõprussuhted on meil teiste maakondade omavalitsustega ja EL-i piires Soome, Rootsi ja Prantsusmaaga.
/—/ Puudust tunneme sadamatest, aga selles suunas hetkel töö käib.
/—/ Vallavalitsuses on mitmed ümberkorraldused plaanis ja oluline on koostöö erinevate huvigruppidega, et info liiguks ja mõtted teoks saaksid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)