Noored meremehed saavad praktika vanas katlamajas (3)

Noored meremehed saavad praktika vanas katlamajas

KÖIS PEOS: Orissaare gümnaasiumi merepraktikaklassi avamise au anti mereerialade õpetajatele Rein Kollole ja Herard Antole, kes pidid köie pooleks tõmbama.
Foto: Peeter Kukk

Eile avati pidulikult Orissaare gümnaasiumi merepraktikaklass, mis on ehitatud gümnaasiumi hosteli endisse katlamajja. Ehkki ruumide täielik sisustamine seisab veel ees, on klassi valmis saamine taas sammuke edasi merehariduse kvaliteedi tõstmiseks Saaremaal.

“Tänapäeval on merehariduse andmisel väga kindlad tingimused, olemas peavad olema litsentsid ning niisama lihtsalt asju enam ajada ei saa,” ütles Orissaare gümnaasiumi direktor Peeter Hansberg.
Tema sõnul tuleb praktikaklassi saamise eest kõige rohkem tänada endist vallavanemat Raimu Aardamit, kes tegi taotluse EAS-ile.

“See on esimene kord, kui projekti kaasati ka erakapital ehk Saaremaa Laevakompanii,” märkis Hansberg, kelle kinnitusel läks vana katlamaja ümberehitamine maksma ligi 550 000 krooni.
“Minu asi oli maksta paar viimast arvet ning tegeleda EAS-i kontrolliga, mis läks absoluutselt valutult ja viperusteta,” sõnas praegune vallavanem Aarne Põlluäär.
Et tänavu sügisel täitub Orissaare gümnaasiumis merehariduse andmise algusest 20 aastat (sellest vaid viimased viis on olnud riigi poolt makstavad, algusaegadel tegutseti iseseisvalt), loodab kool nii pikka traditsiooni ka jätkata.

“Me ei kujutaks Orissaare kooli ilma merehariduseta ette,” nentis koolijuht, avaldades erilist tänu merehariduse hingele Evi Männikule, kes läinud sügisel oma tegemised küll teistele üle andis.
Praktikaklassis saavad noored meremehed hakata harjutama nii sõlmede tegemist kui ka päästmist. “Päästeparv tuleb siia kindlasti,” kinnitas Hansberg.
Eile sai uutes ruumides esimesed madrusetunnistused kaheksa 11. klassi noormeest ning kokkutulnud arutasid pikalt ja põhjalikult merendusõppe olevikku ja tulevikku.

Üksmeelselt leiti, et ehkki õpilaste arv on igal pool vähenemas, peab Orissaare oma merendusniši säilitama. Koolitatakse ju noori meremehi gümnaasiumis koostöös mereakadeemia merekooliga, mis kindlustab õpetuse taseme. Kohapeal peab aga olema pakkuda nii materiaalne baas kui need, keda õpetada.
Merendusklassis õppijad saavad koolitust 15 õppenädala jooksul kokku 400 tundi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 75 korda, sh täna 1)