Lennufirma usaldusväärsus on reisijate silmis kõikuma löönud (34)

Lennufirma usaldusväärsus on reisijate silmis kõikuma löönud

LENNUPILETIGA BUSSI PEALE: Üheksa reisijat viidi kolmapäeval Tallinna bussiga.
Foto: Egon Ligi

Üleeile õhtul sai jälle risti tõmmata Kuressaare–Tallinna lennuliikluse nüüd juba pea iganädalaseks muutunud katkemise kordade ritta. Üheksa reisijat toimetati Tallinna Sareta bussiga.

Reisijatele, kes planeerisid kolmapäeva õhtul lennuki peale minna, anti päeval teada, et tehnilistel põhjustel lendu ei toimu ja Tallinna tee saab soovi korral ette võtta bussiga.
Õhtuses Kuressaare lennujaamas vilkusid tablool sõnad “Tühistatud” ja “Tehniline”. Täpsemat põhjust, miks lennuk jälle ei lenda, ei osatud lennujaamas öelda.

Kuressaare linnavolikogu liige Jaanis Prii, kes oli tulnud külalisi lennukile saatma, ei teadnud lennu ärajäämisest midagi ja oli sügavalt üllatunud. “Lennusõit ei ole enam ajavõit,” tõdes Prii, et selline regulaarseks muutunud lendude ärajäämine on tõega ebameeldiv.
“Kui tahad kusagile kindlapeale kohale jõuda, siis ei julgegi enam lennukiga lennata,” väljendas Prii arvamust, mida on Oma Saarega vesteldes kinnitanud mitmed inimesed.

“Olen sügavalt nördinud,” lausus Liis, kes pidi lennu ärajäämise tõttu omakorda ära jätma Tallinnas planeeritud õhtused ettevõtmised. Samas ei olnudki ta eriti imestunud. “See on Estonian Air ju, neil on kogu aeg mingid jamad,” kommenteeris ta märkimisväärse põlgusenoodiga hääles.
Oma Saare andmetel näitab lennureisijate vähest usaldust lennufirma vastu ka see, et pea alati, kui mõni lend jälle tühistatud on, langeb järgmiste lendude täitumus.

Estonian Airi pressiesindaja Ilona Eskelinen ja president Andrus Aljas ei leidnud eilse tööpäeva jooksul aega Oma Saare küsimustele vastata.
Detsembris, mil lende samuti järjest (kehvade ilmaolude ja rikete tõttu) ära jäi, kirjutas Andrus Aljas lennufirma kodulehel: “Viimastel päevadel on meie klientide usaldus lähiregioonide lennugraafiku paikapidavuse suhtes oluliselt kõikuma löönud ja peame endale tunnistama, et klientide pahameel on olnud igati õigustatud.”

Saare maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Mika Männik probleemi ei näe. “Põhjus oli tehniline, mis võib ette tulla iga lennuki puhul,” ütles Männik. Tema sõnul jäi selle aasta esimese kuu jooksul erinevatel põhjustel ära 24 reisi, toimus 124 reisi.
Enamik reisidest jäi ära ilmaolude tõttu, vaid kaks reisi meeskonna haigestumise tõttu ja kaks reisi tehnilistel põhjustel. Männik märkis, et numbrid näitavad seda, et tehnilistel põhjustel on aasta esimeste kuude jooksul ära jäänud vaid 1,6% lendudest ja ilma tõttu 12,9% lendudest. Seega ei ole Männiku sõnul lennufirmale midagi ette heita.

“Saare maavalitsus ei kavatse lõpetada lepingut Estonian Airiga, kuna selleks puudub igasugune alus ja põhjus,” kinnitas Mika Männik ja lisas traditsioonilise lause, et töö käib selle nimel, et lende võimalikult vähe ära jääks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 41 korda, sh täna 1)