Vähem kui kaks aastat tagasi lubasid Estonian Airi juhid Saare maavanemaga lepingut allkirjastades viia Kuressaare maailmakaardile. Hind küll veidi kõrgem, aga selle eest ka uus kvaliteet. Tookord lausus Saare maavanem Toomas Kasemaa: “Ka lennunduse areng on Saaremaa jaoks püsiühendus nii otseselt kui kaudselt.” Lennufirma president Andrus Aljas aga: “Estonian Airiga tekkivad lisavõimalused annavad Saaremaa lennuliikluse arengule olulise tõuke.”
Mis neist uhketest sõnadest tänaseks saanud on? Inimesed ei julge enam lennukisõidu peale mõeldagi, targem on juba kohe osta bussipilet, saab vähemalt Tallinna jõudmise aega ise planeerida. Lennuk edasi Brüsselisse või laev Helsingisse ju ei oota!
Mis meil transpordikorraldusega küll lahti on? Maakonna sassis bussiliinid, alatasa ärajäävad Tallinna lennud, pidev kisma Ruhnu laevaühenduste ümber – nii jääbki või? Kurb, aga isegi küsida pole enam kelleltki.
Räägite jälle teadlikult ühe kompanii esimestest ja teise kompanii viimastest aastatest….
Imelik. Ikka ja jälle on Keskerakond süüdi! Isegi siis, kui maavalitsus transpordikorraldusega toime ei tule. Ometi marineeris Reformierakond maavanema kohta mitu aastat, enne kui hr. Kasemaa ära “moosida” suutis. Nüüd oleks aeg näidata, kuidas keskerakonna kiuste suuri tegusid tehakse.
Ajakirjandus on tendentslik ja siin ei ole midagi parata. Seda eriti Oma Saar, mis kirjutab vaatamata reaalsetele andmetele seda, mida ta soovib. Keskerakond maksab ja tellib ka muusika, hoolimata sellest et kassa on tühi. Kuid eks Leedo toetab, kui saab veel rohkem raha riigilt välja pigistatud. Nimelt jättis Avies viimasel teenindusaastal ära 4% lendudest ja Estonian Air esimesel teenindusaastal 2% lendudest. Liiklus on vedaja poolelt paranenud kaks korda. Kuid sellest ajakirjanikud Oma Saares ei kirjuta. Kahju sellest ajalehest – nii kollane ei võiks olla et ainult valeandmeid avaldada.
Eh, teadlik, Toomas oled või?
Olen küll, olen see, kelleks Sa mind iganes pead;)