Eeben õpetab Kuressaares kõhutantsu

Eeben õpetab Kuressaares kõhutantsu

Foto: Avo Malm

Sel nädalavahetusel Kuressaare gümnaasiumi huvikoolis Inspira toimuvale kõhutantsukursusele on registreerunud 20 osalejat.

Kahepäevase kursuse viib läbi professionaalne koreograaf, tantsuõpetaja ja idamaine tantsija esinejanimega Eeben, kelle koreograafiat on auhinnatud nii Eestis kui ka Egiptuses.
Laupäevases loengus saab teadmisi kõhutantsu ajaloost ja stiilidest, kursuse praktiline pool tutvustab tantsutehnikat nii algajatele kui ka edasijõudnutele. Pühapäev on mõeldud nii algajatele kui ka edasijõudnud koreograafiahuvilistele.

“Kui kursus edukalt läheb, siis võib sügisel jälle teha. See on omamoodi huvitav, kui tulevad kokku ühiste huvidega inimesed, kes ei käi koos mitte konkurentsi, vaid teha tahtmise pärast,” ütles Inspira direktor Tiia Leppik.
Valjala, Pärsama ja Orissaare kõhutantsijaid juhendav Taimi Kirr (fotol) lausus, et tema osaleb kursusel juba sellepärast, et see on üks võimalus saada juurde uusi kogemusi ja kohtuda inimestega, kes sama tantsustiiliga tegelevad.

“Saame koos tantsida, näidata, mida oleme õppinud, ja kogemusi vahetada, see on põhiline,” rääkis ta.
Tiia Leppik sõnas, et kui kunagi prooviti samasugust kursust teha, siis jäi see huviliste puudusel ära. Nüüd mõeldi, et kui kümmegi huvilist end registreerib, viiakse kursus läbi.
“Selles mõttes on grupp täiesti paraja suurusega, mõned veel mahuks, aga eks praegune aeg on jätnud oma jälje inimeste rahakotti,” nentis Leppik.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 84 korda, sh täna 1)