Saare neiud presidendi majutamiseks valmis

Saare neiud presidendi majutamiseks valmis

VÕITJAD: Eleriin Mänd (vasakul), kes ka eelmisel aastal parimaks tunnistati, ja Katri Listak puuviljavaagnat kokku panemas.
Foto: Peeter Kukk

Eile Kuressaare ametikooli Mardi õppehoones lõppenud majutusteenindajate kutsemeistrivõistlusel tunnistati parimaiks Kuressaare ametikooli II kursuse eriala õpilased Eleriin Mänd ja Katri Listak.

Just nemad valmistasid kõige paremini ette numbritoa, kuhu oodati ööbima Eesti Vabariigi presidenti.
“See tuli selles mõttes hea üllatusena, et meie õpilased ei olnud spetsiaalselt selleks võistluseks ette valmistanud, aga see näitas, et me oleme endiselt tasemel ja tegelikult on terve meie kooli õpetus tasemel,” lausus võistluse korraldaja, Kuressaare ametikooli juhtõpetaja Sille Lapp.
Ta lisas, et võistlusel osalenud tüdrukud on hästi tublid.

“Me võime kõiki õpetada, aga töö käib ikkagi tellija materjalist. Kes õppida tahab, see on õppinud,” ütles Lapp. Seekordne võistlus erines tema sõnul varasematest selle poolest, et võistlusel osalenud said kohe ka professionaalset tagasisidet.
Teise koha võitsid eile Kristel Klee ja Maria Veski Haapsalu kutsehariduskeskusest, kolmanda Mirjam Vapper ja Marika Paškovskaja Tallinna teeninduskoolist.

Kaheliikmelised võistkonnad pidid hotelli numbritoa ümber kujundama presidendipaari vastuvõtuks. Selleks valmistati kodus ette tervituskaart ning Saaremaal toimunud kahepäevase võistluse jooksul tuli koristada, ümber seada ja kaunistada hotelli numbrituba, valmistada sinna lilleseade ja puuviljavaagen. Lisaks tuli teha teooriatest.

Ka saadeti numbritoa koristamist segama “murelik klient”, kelle rollis oli Kuressaare ametikooli õpetaja Kersti Randmaa. Tüdrukute ülesanne oli kliendi probleem korrektselt lahendada ja suurem osa neist sai sellega ka kenasti hakkama.
Majutusteenindajate kutsevõistlusest võttis osa kümme kaheliikmelist võistkonda Tallinna teeninduskoolist, Tartu, Haapsalu ja Võrumaa kutsehariduskeskusest ning Kuressaare ametikoolist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 40 korda, sh täna 1)