Pärimusmatkad ootavad huvilisi hülgeretkedele (2)

Juba kolmandat aastat korraldatavad hülgeretked on tänavu eriti populaarsed ja seda tänu tavatult pikale ja külmale talvele.

Kuigi hülged elavad Läänemeres aastaringselt, on ökoturismiettevõte Pärimusmatkad talvised hülgeretked välja pakkunud just sel põhjusel, et hülged kui arktilised loomad paljunevad talvisel ajal ja seetõttu avaneb inimestele hea võimalus jälgida muuhulgas ka väikseid karvaseid hülgepoegi.
“Öeldakse, et on väga hea hülgeaasta,” sõnas retkejuht Marika Toomel Kadi raadiole antud intervjuus.

Loomi päris näpuga katsuma siiski ei lasta. “Nii nagu inimeseloomgi ei taha, et tema maimukesi käiakse näpuga katsumas, ei taha seda ka ükski teine looduseliik. Kindlasti ei lähe me neid loomi näpuga puutuma – me vaatame neid umbes 500 meetri kauguselt,” märkis Toomel, lisades, et ilusa ilmaga on loomad selliselt kauguselt ka palja silmaga hästi näha. “Aga meil on alati kaasas ka binoklid ja vaatetorud, et saaks ehedama elamuse,” kinnitas ta.

Hülgeretked toimuvad Vilsandi rahvuspargi rannikul, kus loomad ka poegivad. Kuna Pärimusmatkad lähtuvad retkede korraldamisel ökoturismi põhimõtetest, siis väga suuri gruppe ei moodustata. “Maksimaalne on korraga kuni 20 inimest,” sõnas Toomel, kinnitades, et matk saab aga ka siis teoks, kui kohale tuleb vähemalt kaks inimest.

Sel aastal on matkasellidele väljajagamiseks varutud ka spetsiaalseid matkasuuski, mis hõlbustavad sügavas lumes liikumist. “Need timmime kõigepealt inimeste saabaste järgi parajaks, siis sõidame rannikule, paneme suusad alla ja lähemegi hülgeid vaatama,” rääkis retkejuht.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 27 korda, sh täna 1)