Omandivaidluses kirik ähvardab Ööriku kloostri mujale kolida (6)

Eesti apostlik-õigeusu kiriku metropoliit Stefanus ähvardab Ööriku nunnakloostri Orissaare vallast minema kolida, kui vallavalitsus ei tagasta kirikule vara, mis väidetavalt valla tegevuse tõttu on sattunud valedesse kätesse.

Metropoliit Stefanuse sõnul soovib kirik tagasi saada kunagise Ööriku preestrimaja kõrvalhoonet ja selle juurde kuuluvat maatükki, mille on koos preestrimajaga erastanud EAÕK Ööriku Püha Kolmainu kiriku endise preestri Nikolai Järvesalu poeg Veljo. Metropoliidi andmetel on Järvesalu poolt erastatud kõrvalhoone ja seda teenindava maa õigustatud subjekt tegelikult kirik, kes oma varandust nüüd tagasi tahab.

Kirjas Orissaare vallale teatab metropoliit, et olukorra lahendamiseks peab Orissaare vallavalitsus tunnistama kehtetuks kõik haldusaktid, mis on teinud võimalikuks elamu kõrvalhoone ja selle juurde kuuluva maa erastamise Veljo Järvesalule. Seejärel peab vald korraldama kõrvalhoone ja maa tagastamise kirikule. Võimalike vaidluste ja kohtumenetluse ärahoidmiseks on kirik valmis kaaluma ka vahetustehingut ja muid lahendusvariante.

Samas hoiatab Stefanus, et kiire ja vastuvõetava lahenduseni mittejõudmise korral kaalub kirik Ööriku nunnakloostri rajamise lõpetamist ja kloostri kolimist mõne teise valla territooriumile.
Orissaare vallavanem Aarne Põlluäär ütles, et vallavalitsuse andmetel on antud juhtumi puhul maaküsimused valla poolt korrektselt vormistatud. “Kuidas sai see maja maa sisse mõõdetud, jään mina vastuse võlgu, ei oska ka praegune vallavalitsus sellele vastata,” sõnas vallavanem, lubades vaidluse lahendamiseks igakülgset abi.

Kloostri ärakolimise juttu vallavanema sõnul siiski tõsiselt võtta ei saa, sest kloostri ehitamisel on kasutatud EAS-i toetusraha, millega kaasneb ka kohustus teatud tähtajani tegutseda.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 15 korda, sh täna 1)