Kohtumine ametnikega pani õhu pingest särisema (5)

Kohtumine ametnikega pani õhu pingest särisema

AMETNIKE SUGULASED POLE KA RAHUL: Sõrulaste nägudele ilmus lahkem ilme, kui nad kuulsid, et ametnikud (pildil vasakul Mika Männik) on samuti maalt pärit ja nende endigi sugulased on liinibussi graafikuga rahulolematud. Foto: Peeter Kukk

Sõrulaste ja Saare maavalitsuse ametnike kohtumise tulemusena sai selgeks, et paar olulist lisamuudatust tuleb Sõrve kandi äranuditud bussiliikluses siiski teha.

Kuigi vaidlused läksid kohati ägedaks, ilmus sõrulaste nägudele lahkem ilme, kui nad lõpetuseks kuulsid, et ametnikud on samuti maalt pärit ja nende endigi sugulased liinibussi graafikuga rahulolematud.
“Lõpetage see ilus jutt ära ja läheme asja juurde,” ütles Torgu pensionär alustuseks maavalitsuse ametnike selgituste peale, miks ei saa igale poole bussi käima panna.

Peale maavalitsuse esindajate oli eile Iide külla raamatukogu saali kogunenud 14 inimest, kellele Sõrve sääre bussiliiklus tõsist muret valmistab: soojade kevadilmade saabumisega ununeb küll jääkülmades bussides sõitmine, kuid probleem, et inimesed ei saa enam tööle, linna ega kalmistule, tuleb siiski kiiresti lahendada.
“Näiteks kui mina pean olema pühapäeval tööl, sõidan kodust ära juba reedel,” tõi üks murelik linnas tööl käiv sõrulane näite oma nädalalõpust.

Kuigi maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Mika Männik oli esmaspäevasel pressikonverentsil lubanud, et võib Torgu rahvaga kohtuma minna vabalt bussiga, oli ta eile tulnud siiski oma transpordiga. Buss küll väljus eile 11.40 Torku, kuid tagasi otse ei tulnudki.
“Paneme siis katseajaks 1. maist käima laupäevahommikuse bussi,” lubas Mika Männik. Ta tõotas kaaluda ka teisi ettepanekuid, kui neile lisanduvad konkreetsed argumendid, milleks on vaja liini muuta ja kui mitu inimest bussiga sõidaksid.

Torgu vallavanem Tiit Põld nentis, et kahjuks asub Torgu ebasobivas kohas, sest on Sõrve sääre tagalõpus ja elanikke on vähe. Sellele vaatamata andis juba septembris 73 inimest allkirja ettepanekutele, mida on maavalitsuses küll arutatud, kuid muutunud ei ole tänaseni miskit.
“Kõige murettekitavam ongi just see laupäeva hommik,” selgitasid vallavanem ja saalisolijad, et laupäevahommikune bussiliiklus on oluline nii kohalikele kui ka suvitajatele.

“Kas see ühistranspordiuuring oli ikka õige, kui kõikidel seetõttu halvemaks läks?” esitati küsimus. Männiku vastusküsimus “Kuidas uuringu edukust mõõta?” küsijat ei rahuldanud ja naine märkis, et kui edukust ei saa mõõta, siis kuidas oskas maavalitsus selle järgi bussid liikuma panna.
“Kogu praegune liinivõrk on tehtud koostöös valdade esindajatega,” rõhutas Männik ja tõi näite Mustjala kandist. Seal pandi inimeste palvel buss käima, kuid kaks nädalat ei sõitnud sellega keegi ja buss tuli taas liinilt ära võtta.

Lisaks palusid sõrulased kaaluda Sääre liini muudatusi, sest sealt sõidab buss läbi kaks korda nädalas keskpäeval ja keegi seda liini kasutada ei saa. Kohalike arvates võiks buss käia edasi nädalas kaks korda, kuid teha seda näiteks reede hommikul ja õhtul.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 56 korda, sh täna 1)