Jorru-Jänks ütleb tänks!

Nii on kirjas tänukirjadel, mis anti kõikidele laululastele möödaläinud pühapäeval 10. korda toimunud Kärla valla laste lauluvõistlusel Jorru-Jänks. Tänks tuleb selle ürituse eest öelda küll.

Lauluvõistlust avades tõdes Kärla kultuurijuht ja ürituse eestvedaja Virge Varilepp, et Jorru-Jänks on üks igati tänuväärne ettevõtmine – sel päeval tulevad laululastele kaasa elama lisaks nende vanematele vanavanemad, onud, tädid, naabripered… Et see on kohe nagu omamoodi sugulaste-sõprade kokkutulek.

Tänavuse Jorru-Jänksi vaieldamatu staar oli 5-aastane Paiküla poiss Karl-Reedik Mändar, kes lisaks laureaaditiitlile noppis portsu eripreemiaid ning pälvis publikult kõige tulisema aplausi.
Ühtekokku käis Kärla kooli laval 35 last, neist 18 lasteaiast ja 17 koolist. Laulud olid lastele selgeks õpetanud Ülle Vallaste ja Marika Aarnis.
Traditsioonilise sünnipäevatordi asemel jagati nii lauljatele kui ka publikule uhke kuhjaga kandikutäis komme. “Kommidega on kindel, et kõik ikka suu magusaks saavad,” kutsus Virge Varilepp kontserdi vahepeal kõiki julgelt maiustama.

Jorru-Jänks on omanäoline ka selle poolest, et juba mitmendat aastat saadab lauljaid päris oma saatebänd, seekord koosseisus Marika Aarnis (juhendaja, Kärla põhikooli muusikaõpetaja), Pille-Rite Rei, Tenno Lauri, Erkki Etverk.
Võistulaulmise eel ja vahepeal aitasid noortel võistlejatel pingeid maha võtta 1.–3. klassi tantsutüdrukud, keda juhendab Virge Varilepp, ja trio koosseisus Henrika Trave, Katariina Õunpuu, Stella-Liisa Lõhmus (juh Marika Aarnis).

Lisaks Kikk-Kõrvade nõukogu (Imbi Kolk, Marko Trave, Anni Väli, Maret Naagel, Marvi Vallaste) valitud laureaatidele anti välja mitu eripreemiat. Oma kandi laululapsi pidasid meeles Käesla külaselts ja Paadla kandi selts.
Laureaadid esindavad Kärla valla laululapsi Lääne-Saaremaa laste lauluvõistlusel “Rannalapse laulud 2010”, mis sel aastal toimub 2. mail Salme kultuurimajas.


Tulemused

Laureaadid:
Karl-Reedik Mändar (5-a), Kelly Grahv (6-a), Astrid Rei (7-a), Paul-Mark Pihl (10-a), Delis Pärnoja (11-a), Krõõt Saar (11-a)

Žürii eripreemiad:
Paula Aarnis (6-a), Ruth Rahnel (9-a)

Eripreemiad:
Kärla muusikakool – Mikk Nahkur ja Kelly Grahv
Riigimetsa majandamise keskus – Mark Erik Kesküla
Kärla põhikool – Sirli Tamm
Kärla spordihall – Karl-Mathias ja Paul-Mark Pihl
Koguduse naiskoor – Sander Õispuu
Kärla külakoor – Karl-Reedik Mändar
Kärla vallaleht Kärla Teated – Susann-Marell Mehine
Kärla raamatukogu – Karl-Reedik Mändar
Käesla külaselts – Karl-Reedik Mändar

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 43 korda, sh täna 1)