Minu öökapiraamat

Minu öökapiraamat

 

Minu öökapiraamat on paar viimast õhtut olnud Zotovi “Mõrvad põrgus”, tõeline kiiksuga kriminull. Nii lustakas ja samas põnev lugemine, et lausa kahju käest panna ja unne suikuda.

Tegevus toimubki põrgus ja persoonid, kellest jutt, on vägagi tuttavad, kuigi üpris veidrates rollides: Adolf Hitler, kes küpsetab juudi raukadele matsaleiba, Stalin, kes rügab vangina kivimurrus, Marilyn Monroe kui edutu ööklubi lauljatar jne. Põrgus räägitavaks keeleks on muide vene keel, kuna seda on vaestel patustel kõige raskem selgeks saada.

Ja selles kummalises seltskonnas hakkavad äkki toimuma roimad: keegi mõrvab kadunukesi, saates nad kohutava eliksiiri jõul Olematusse… Põrgu Šeff – teadagi kes – paneb mõrvu uurima Kodusõjas hukkunud politseiuurija Kalašnikovi, kellel abiliseks lihtsameelne kasakas.
Eks ole hullumeelne raamat, aga hullusti põnev kah ja nauditav on autori/autorite (Zotov on pseudonüüm, kes on tegelik autor, on teadmata) ohjeldamatu fantaasialend. Kellele näppu satub – eriti kui tegemist on kriminullisõbraga –, tasub lugemist kindlasti.

Viimasel ajal ongi mul vedanud säherduste kiiksu-krimkadega. Just lõpetasin sakslanna Leonie Swanni menuka debüütromaani, lambakriminulli “Glennkill”. Seal tegutseb detektiivide rollis terve lambakari, eesotsas karja kõige nutikama ja võib-olla maailma kõige targema lamba Miss Maple’iga, kes asub uurima oma karjase mõrvalugu…
P.S. Õudusunenägusid ma ei näe, pigem vastupidi, süvenemine pöörastesse ja naljakatesse põnevuslugudesse vabastab suurepäraselt päevapingetest ja toob rahuliku une.

Ragna Malm
Oma Saare
keeletoimetaja

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 28 korda, sh täna 1)