Lugeja kiri: Emakeelepäeva tähistamine Kuressaare gümnaasiumis

Kuressaare gümnaasium tähistas 11. märtsil 14. emakeelepäeva konverentsiga “Lugemine ja kirjutamine ilusas emakeeles”. Konverents keskendus 10. Nukitsa konkursile ja tänavuse lugemisaasta tunnustamisele.

Nukitsa konkursil konkureerivaid laste- ja noorsookirjanduse teoseid tutvustasid KG noored oma ettekannetes. Väga huvitava ettekande tõid meie ette sel aastal 25. üleriigilisel eesti keele olümpiaadil osalenud tüdrukud Piret Salumäe, Triin Kand ja Kairi Sepp.

Ettekanne “15 magamata ööd ehk Osalemine 25. üleriigilisel emakeeleolümpiaadil” tõi meie ette tüdrukute pingutused olümpiaadiks valmistumisel. Neiud tutvustasid lühidalt ka oma uurimistöid, mille läbivaks teemaks oli Eesti ajakirjanduse pealkirjade uurimine. Selgus, et olümpiaadist osavõtmine nii kerge polnudki, kui ehk arvata võiks.
Veel sai konverentsil kuulda lühitutvustusi sellistest Nukitsa konkursil osalevatest raamatutest nagu Siiri Laidla “Pärnaõietee”, Anette Marleen Otti “Kevin” ja ka esimesest 3D-piltidega Eesti lasteraamatust – Leelo Tungla “Miriami lood”. Väga ilusa ettekande tegi Kristiina Ader Edgar Valterist. Seekord tutvustati Valterit rohkem kirjaniku kui illustreerijana.

Ehk kõige värvikama ettekande tegid 11.a klassi õpilased, tulevased isad Mairo Tänav, Mikk Maasik, Henri Kaus ja Argo Sannik KG-s juba varem populaarsust võitnud Andrus Kivirähki raamatust “Kaka ja kevad”. Kirjanik on teinud naljakatest ja ehk veidi ebaviisakatest teemadest lõbusad ja värvikad lood, mis aitavad väikestele lastele kergelt elu selgitada.

Raamatu kangelasteks pole mitte karvased kaisukarud ja hüplevad jänkupoisid, vaid hoopis puuksud, romantiline kakajunn, punapäine viiner, pissipotis elav tont, munevad sokid, loll jope ja mereröövlist lusikas. Terves saalis võis kuulda naeru, kui Argo Sannik luges ettekande lõpetuseks ette katkendi raamatust. Katkend rääkis puuksudest, kes tahavad kuu peale lennata, ja tüdrukust, kes seda takistas.

Konverents oli üdini edukas, kuulajaid oli palju ja esinejatele olid kirjastuselt Varrak tänutäheks ka raamatud. Iga osaleja sai veidi targemaks ja ehk leidis mõne raamatugi, mida läbi lugeda tahaks.

Kerttu Olesk, Kristi Kandima

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 35 korda, sh täna 1)