Kuhu minna

Kolmapäev, 17. märts

KINO
Divas kl 18.30 ja kl 20.45 Huntmees. Alla 12-a keelatud. Pilet 50.–

TEATER
Kuressaare Linnateatris kl 19 Pärnu Endla etendus “Esimesed suudlused”. Pilet 175.–/125.–.

ÜRITUS
Kuressaare kultuurikeskuses kl 13–18 doonoripäev. Head inimesed, olete oodatud!
Valjala tööpajas kl 17 ehete tegemise kursus. Kavas ogalala-tehnikas ja traadiga heegeldatud ehted.

NÄITUS
Kuressaare kultuurikeskuse I korrusel avab kl 16 oma järjekordse fotonäituse “Isiksused” Muhu juurtega luuletaja, ajakirjanik, maalija, fotograaf Enda Naaber.

SPORT
Valjala koolis Muhu lahtised meistrivõistlused võrkpallis: kl 19.30 Valjala vs. Kärla.

Neljapäev, 18. märts

KINO
Divas kl 19.45 Huntmees. Pilet 50.–

ÜRITUS
Kuressaare kultuurikeskuses kl 8–13 doonoripäev.
Valjala rahvamajas kl 18 Valjala kooli õpilaste staarijäljenduskonkurss Galavisioon 2010. Pilet 15 krooni.

TEATER
Kuressaare Linnateatris kl 19 Pärnu Endla etendus “Esimesed suudlused”. Pilet 175.–/125.–.
Salme kultuurimajas kl 19 Kuressaare Linnateatri etendus “Vares”. Pilet 100 kr.

TANTS
Divas DJ K. Lillimägi. Sissepääs tasuta.
Kapteni kõrtsis karaokeklubi.
Kodulinna lokaalis DJ Raaper. Sissepääs tasuta.

SPORT
Vanalinna koolis kl 18 Saare mk meeste võrkpallimeistrivõistlused: Vanalinna kooli SK vs. KG. Korraldab Saaremaa võrkpalli liit.


Näituse eelinfo

Arseni Mölderi tööde näitus Muhu muuseumis

Muhu muuseumis on avatud Muhust pärineva kunstniku Arseni Mölderi tööde näitus. 2009. aasta suvel oli seda näitust võimalik näha viljandlastel, kuhu selle kavandas kunstnik ise oma 90. sünnipäeva tähistamiseks. 18. augustil möödunud aastal lahkus teenekas kunstnik ja pedagoog meie hulgast, aga tema tööd jõudsid selle aasta alguses Muhu muuseumisse, kus neid alates 5. märtsist näha võib.

Arseni Mölder (1919–2009) sündis Muhus Võlla külas Jüri peres. Muhus elas ta oma esimesed seitse eluaastat ja seejärel asus onu Andrei juurde Voose tallu Läänemaal, kus käis Massu algkoolis. Järgnesid kunstiõpingud Tallinnas, mille katkestas mobilisatsioon Punaarmeesse. 1946. aastast kuni 1994. aastani oli Arseni Mölder Eesti riikliku kunstiinstituudi õppejõud.

Kunstnikuna on Arseni Mölder väga mitmekülgne, olles õppinud nii puidu-, metalli- kui ka klaasitööd ja skulptuuri. Tema tuntumad tööd on Georg Lurichi mälestustahvel (1971) Tallinna reaalkooli juures ja Pirogovi ausammas Tartus (koos J. Raudsepaga 1952). Arseni Mölder on ka Tartu ülikooli rektori ametiketi autor.

Näitusel Muhu muuseumis on võimalik näha kunstnikule südamelähedasi vaimukaid väikeskulptuure, ehteid ja segatehnikas kompositsioone – muuhulgas ka Koguva vabaduskirja 375. aastapäevaks valminud Koguva vabatalude vappi.

Eda Maripuu

Ürituse eelinfo

Esmaspäeval, 22. märtsil kl 16–19 on Kuressaare kultuurikeskuses võimalus kuulata legendaarse ja kauaoodatud kõnemehe Igor Tõnuristi loengut rahvakultuuriainetel, teemal “Kuidas kanda rahvarõivaid?”

Mitu sõlge või millised aksessuaarid kokku sobivad – ja palju teisi küsimusi, millele saame vastuse. Palun tule ise ja kutsu sõbrad ning rühmakaaslased ka ühes! Kuulamine ja sissepääs on tasuta. Parema korralduse huvides palun oma osavõtust teatada 18. märtsiks. Võib registreeruda ka kollektiivina. Info maris.rebel@kuressaare.ee , tel 45 20 705, 56 986 981.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)