Ettevalmistused kevadtöödeks algasid sel aastal tavalisest varem (1)

Põllumajandustehnika müügiga tegeleva AS-i A. Tammel andmetel alustasid põllumehed sel aastal põllumajandustehnika ettevalmistamist kevadtöödeks tavapärasest varem.

A. Tammeli esindaja Andres Tammel ütles Oma Saarele, et nii palju masinate varuosi kui sel aastal ei ole jaanuaris-veebruaris kunagi varem ostetud. “Tavaliselt on ikka nii, et alles viimasel minutil enne põllule minekut kiputakse mõtlema, mida vaja on,” tõdes Tammel. “Nüüd teevad lumehangede vahel atru korda juba,” osutas ta.

Tammeli sõnul ei olegi ta õieti aru saanud, kas on tänavuse varajase ettevalmistustöö põhjuseks pika talvega kogunenud vaba aeg või on kõik tõesti hakanud varakult ette mõtlema.
“Võib-olla on see tingitud osaliselt ka sellest, et aasta alguses tuli veel toetusi,” pakkus ta.
Valjala talunik Kaido Kirst ütles, et tellis tagavarajupid juba ammu ära, sest peale lumekoristuse polegi nagu muud eriti teha kui adra kallal nokitseda.

“Tavaliselt põllumeestel pole nii suuri ruume, et saab traktori või kombaini sisse ajada, aga adra saab vahest ikka kuskile varju alla ajada,” lausus Kirst. “Nüüd on mitu aastat aktiivselt randaale kasutatud ja hakkab tekkima umbrohtu, aga paremat umbrohutõrjet kui ader pole olemas,” lisas ta.
Orissaare talunik Toomas Haamer rääkis, et temalgi olid põllumajandustehnika remondiplaanid tänavu juba keset talve paika pandud ja külvikule tagavaraosad tellitud.

“Ei teagi täpselt, miks, aga sel aastal on remonditöödele mõeldud varem kui mullu,” kinnitas Haamer. Kuna Haameril talus remondibaasi ei ole, siis teeb ta remonditöid vastavalt sellele, kuidas ilmad lubavad.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)