Võlglased jäävad pimedusse (15)

Jäänud mõned päevad elektriarve tasumisega hiljaks, leidis Milvi oma postkastist Eesti Energialt elektri väljalülitamishoiatuse.

Ehkki naine oli jõudnud võlgnevuse likvideerida juba mitu päeva varem, ei osanud ta arvata, kas peab maksma kirjas seisnud võlgnevuse nõude menetlustasu ja ise välja rehkendama 0,1-protsendilise viivise.
“See summa pole ju iseenesest suur, kuid ma lihtsalt ei oska käituda, ehk on teisigi, kel samad küsimused,” kurtis toimetuse poole pöördunud Milvi (nimi toimetusele teada), kes ei saanud kirjast ka selgust, kas pärast seda, kui tema on võlasumma tasunud, on Eesti Energial õigus elekter välja lülitada, kui ta ei maksa näiteks menetlustasu.

Alates 1. märtsist on elektri tagasipanek ehk taaspingestamistasu 1551,68 krooni, kui klient tahab elektrit aga kiiresti tagasi saada, st ööpäeva jooksul, maksab taaspingestamine 2254,32 krooni, mis Milvi arvates on päris kopsakas summa.
“Kui inimesel ei ole raha arve eest maksta, kust ta võtab siis sellise summa?” imestas Milvi.

“Kui konkreetne klient, kelle kohta küsite, on tasunud kogu võlgnevuse, ei pea ta voolu sulgemise pärast muretsema. Muude küsimuste lahendamiseks tuleks pöörduda Eesti Energia klienditeenindusse, helistades lühinumbril 1545 või astudes läbi lähimast klienditeenindusbüroost,” ütles Eesti Energia pressiesindaja Marina Bachmann. Tema sõnul menetleb energiafirma võlgasid, arvestades kliendi senist maksekäitumist ja varasemaid võlgnevusi.

“Kui klient ei tasu Eesti Energia arvet tähtajaliselt, saadetakse talle võlgnevuse kohta meeldetuletus kas e-posti, sms-i või kirja teel, olenevalt sellest, millised kontaktandmed klient meile andnud on,” rääkis Bachmann. Meeldetuletuskirja saatmise kulud katab Eesti Energia.
“Kui klient võlgnevust ei tasu või ei sõlmi võlgnevuse tasumiseks toimivat kokkulepet, alles siis kujuneb järgnev võlamenetluse protsess kliendi jaoks tasuliseks, et katta võlamenetluse käigus tehtud kulutusi,” selgitas pressiesindaja.

Selleks, et vältida võlgnevuse menetlemisega kaasnevaid kulutusi (võlgnevuse nõude menetlemise tasud, taaspingestamise teenustasud), palub Eesti Energia klientidel arved õigeaegselt tasuda.
Elektriarve mittetasumisel sulgeb Eesti Energia vastavalt elektrituruseaduses ettenähtud tingimustele kliendi tarbimiskohas voolu, et takistada võlgnevuse edasist suurenemist.

“Hetkel on elektriarvete eest tasumisel märgata võlgnike kasvu trendi,” tõdes pressiesindaja, kelle hinnangul on võla kasvu mõjutanud külm talv, mitmeid kuid kestnud kütteperiood (suured kommunaalmaksete arved) ja üldine majanduslangus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 82 korda, sh täna 1)