Oma ettevõte hoiab leiva laual (3)

Oma ettevõte hoiab leiva laual

HOIAB IGAPÄEVASE LEIVA LAUAL: Ülo Kannisto käed rüpes ei istu, mees tegi ise endale töökoha.
Foto: Egon Ligi

Sügisel töökoha kaotanud mees ei mõelnudki end kusagil toetuste saamiseks kirja panna, vaid vaatas koduses majapidamises ringi. Kümme aastat tagasi muretsetud saekaatri abil hoiab ta enda sõnul praegusel ajal leiva laual.

“Ei ole end suurt reklaamima pidanudki,” väidab Kärlal FIE-na tegutsev Ülo Kannisto. “Tellivad need, kes mind tunnevad, igatahes üles mind leitakse.” Tööd iga päev just hommikust õhtuni ka ei jätku, kuid tegemist on siiski piisavalt.

Saekaatri kliendid on peamiselt eraisikud, kelle tellitud kogused jäävad mõne tihumeetri kanti. Eelmisest aastast on ette näidata ka üks suurtellimus, nimelt tellis uut maja ehitanud mees kogu saematerjali Kannisto saekaatrist. Töö käis jooksvalt, pingutama pidi vaid selle nimel, et vajalik materjal õigeks ajaks valmis oleks.
Lisaks ehitustel vajaminevale materjalile tellitakse ka külaväljakutele massiivseid laudu, pinke ja lastele liivakaste. On küsitud puidust lipumastide ja piirdeaedade kohta, kevadeks on teada ka ühe puukuuri püstipanek ja selleks vajaliku materjali saagimine.

Peale palkide laudadeks saagimise osutab FIE Kannisto ka kaubikuga transporditeenust. Peamiselt tellitakse temalt mööbli-, suuremate kodumasinate ja ehitusmaterjalivedu. Küttepuudeveo teenust pakub ta GAZ-tüüpi veoautoga, millega võib sõita peaaegu kõikjal. Ülo Kannisto selgitas, et palgiveoks tal siiski nii vägevat tehnikat pole, et hakata seda teenust kõigile osutama.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 82 korda, sh täna 1)