Kudjapele maetud jõuavad ilmavõrku (1)

Kudjape kalmistu saab veebilehe, kust leiab andmeid surnuaiale maetute kohta. Andmeid kogub kalmistu töötaja Marika Jürisson, tema abikaasa on abiks andmete veebi panekul.

Et töö on pooleli, ei tahtnud Marika Jürisson käsilolevast ettevõtmisest praegu põhjalikumalt rääkida, mainis vaid, et nad loodavad sügiseks veebilehe valmis saada. Abiks on selle töö tegemisel nii kalmistu aerofoto, varasem Riida Kase koostatud nimekiri, kalmisturaamatute andmed, hauakivide kanded, Saaremaa arhiivi ja rahvusarhiivi andmed kui ka tagasiside omastelt.

Maetute nimekirjas püütakse ära tuua nii palju andmeid, kui võimalik. Jürisson lisas, et vahel võivad inimese surma-aasta ja matmise aasta ka mitte kokku langeda, näiteks kui inimene suri detsembris ja maeti jaanuaris või ka hilisema urnimatuse korral.

Veebilehe esialgsest versioonist võib lugeda, et kalmisturaamatutesse on nimed tihti kantud kuulmise järgi, mõnikord on vale nimi ka hauakivil. Inimesel võis olla ka teine eesnimi, mida vahel ei ole hauatahvlile või kalmisturaamatusse kirjutatud. Nimekirjas on püütud tuua mõlemad eesnimed ning kui nimeandmed on erinevad, siis on teine nimi toodud sulgudes.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)