Juhuleidja jättis koera kinniseotult tänavale külmetama (2)

Juhuleidja jättis koera kinniseotult tänavale külmetama

Foto: Merit Trei

Nädalavahetusel Tallinna tänav 14 maja hoovis posti külge seotud väike koerake oli leidmise hetkel läbikülmunud ja väga kartlik.

Koera rihmast lahti päästnud ja tuppa sooja viinud Merit Trei arvas esimese hooga, et koer jäeti tahtlikult maha, sest loom oli rihmaga tugevasti posti külge seotud ja külmetanud ühel kohal juba tunde.

“Lapsed leidsid ta pühapäeval kella kahe ajal päeval ja ütlesid, et ta on juba mitu tundi seal kurvalt niuksunud,” rääkis Trei Oma Saarele. “Leidmise hetkel oli ta väga külmunud, ta on selline pisike – pole eriti palju karvu,” kirjeldas Trei leitud koera. Muuhulgas oli üksi jäetud loom naise sõnul ka äärmiselt hirmunud. “Ta ikka värises tükk aega ning oli terve õhtu ja öö lihtsalt tooli all peidus,” sõnas ta.

Kui pühapäevased omaalgatuslikud koeraomaniku otsingud jäid tulemusteta, siis eile läks ettevõtmine palju positiivsemalt. “Tänu raadio Kadi kuulutusele on koera peremees leitud,” kinnitas Merit Trei.
“Koer oli pärit hoopis Väike-Sadama tänavalt, linna teisest otsast, ja keegi, kes ta leidnud oli, oli ta siis posti külge sidunud,” selgitas Trei. Koerakese perenaiseks osutus igati tubli vanaproua, kelle juurde loom pidi tagasi jõudma eile õhtul.

“Ka tänavalt leitud looma ei tohiks niisama külma kätte jätta,” pani Trei kõigile südamele, et keegi mingil juhul seekordse juhuleidja eeskujul ei toimiks. “Pakkuda külmunud loomakesele ajutist peavarju ei ole ju midagi ületamatult rasket!”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)