Juhtkiri: Maalinnad turismimarsruudiks

Juhtkiri: Maalinnad turismimarsruudiks

 

Saarlaste üks leivateenimise viise turistide teenindamine vajab pidevalt uusi ideid. Olemasolevat pakutakse messidel ja veebikülgedel, kuid kindlasti on vaja leida uusi väljundeid selleks, et end pildil hoida. Üks selliseid väljundeid on idee ühendada maakonna muinasaegsed maalinnad turismimarsruudiks.

Marsruut algab Muhu linnusest ja lõpeb Kärla-Mustjala piiril asuva Lihulinnaga, mis on veel suhteliselt tundmatu ja uurimist vajav objekt. Pikkust on sel marsruudil niipalju, et sobib nii auto ja bussiga reisivale turistile kui ka jalgrattamatkajale. Ajaloohuviliste ja loodusesõprade tarbeks igati hea marsruut.

Tootekontseptsioon on valmis, nüüd on vaja tulle panna rauad, mis asja ka reaalsuseks muudavad. Loota jääb vaid otsustajate heale tahtele eraldada raha, et jätkuprojekt käivituks.

Vaatamata raskele ajale on vallad valmis projekti rahastamise korral ka oma õla alla panema. Ikka selleks, et turismiettevõtjatel rohkem kliente jätkuks. Töökohtadest saadav maksutulu on omakorda vajalik omavalitsuste tegevuse arendamiseks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 12 korda, sh täna 1)