Kas eurol õnnestub olla (Saksa) marga vääriline?

Kas eurol õnnestub olla (Saksa) marga vääriline?

SEE RAHUTU KREEKA: Sel nädalal elas Kreeka üldstreigi ja suurte rahutuste lainel. Põhjuseks oli Kreeka valitsuse väljakuulutatud säästukava. Majandusanalüütikud on seisukohal, et Kreeka peamine probleem on pillav eluviis ja äärmiselt nõrk maksudistsipliin. Foto: Internet

Kuu aega tagasi, see oli 16. veebruaril, otsustasid Euroopa Liidu liikmesmaad veidikeseks aja maha võtta, et anda rahalistesse raskustesse sattunud Kreekale võimalus minevikus tehtud finantspoliitilisi vigu parandada. Sel nädalal aga katkestas selle nn hingetõmbeaja lausa sensatsiooniline uudis: Euroopa Liit on täie tõsidusega hakanud arutama küsimust Euroopa Valuutafondi loomisest. Plaanis on luua Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) Euroopa analoog. Sellega seoses esitasid mitmed majandusanalüütikud ja poliitilised vaatlejad õigustatud küsimuse: miks on Saksamaa ja Prantsusmaa otsustanud luua uue organisatsiooni, ja seda ajal, mil neil on juba olemasolevas IMF-s vägagi suur sõnaõigus.

Mingil määral andis sellele küsimusele vastuse Prantsusmaa president Nicolas Sarkozy. Nimelt teatas ta: Prantsusmaa on vastu, et Kreeka pöörduks abisaamiseks IMF-i poole. (Siinjuures olgu vahemärkusena öeldud, et IMF-s omab kõige rohkem hääli USA, kel on seetõttu ka võimalus kõik kõnealuse organisatsiooni otsused blokeerida.)

Edasi loe laupäevasest Oma Saarest.

Telli Oma Saar siit

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 11 korda, sh täna 1)