Saarlaste saadik kinnistas võimuliidu enamuse (18)

Seni riigikogu vähemuse toel valitsenud Reformierakonna ja IRL-i liit sai eile kindla enamuse, kui Rahvaliidu ridadest kolis koalitsiooni paati üle Lääne-Eestist riigikogusse valitud hiidlane Tarmo Mänd.

Rahvaliit nõudis eile Tarmo Männi lahkumist riigikogust ja teatas, et tema asemel võtab koha sisse endine Tartu maavanem ja regionaalminister, Saaremaalt pärit Jaan Õunapuu.

Mänd riigikogust ei lahku, kuid ei saa ka Reformierakonna fraktsiooniga liituda, sest ei kandideerinud riigikogusse nende nimekirjas. Siiski on võimuliidul nüüd riigikogus 51 kindlat kohta ning hääletamisel ei pea nad enam lihthääleenamuse saamiseks kauplema poolehoidu rohelistelt või ühtegi fraktsiooni mittekuuluvalt Jaan Kundlalt, endiselt keskerakondlaselt.

Laguneva Rahvaliidu edasine saatus sõltub paljuski esmaspäeval toimuvast erakonna volikogust. Saaremaa rahvaliitlaste juht Aarne Lember ütles eile Oma Saarele, et tema arust on ainus võimalus ühineda sotsidega. 

“Kuigi ajakirjanduses on täna käidud välja, et Saaremaa piirkond on pidanud sotsidega aktiivselt kõnelusi, pole see tegelikult nii, sest Saaremaal lihtsalt polegi eriti sotse,” sõnas Lember, kelle sõnul on Rahvaliidu ja sotside eesmärkidel palju ühist ja seetõttu on ta ka nendega ühinemise poolt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)