Pihtla vald sai täisealiseks (1)

Pihtla vald sai täisealiseks

LEGENDAARSED PIHTLA MANNID: Läinud suvel 20. sünnipäeva tähistanud legendaarne ansambel Pihtla Mannid sai oma valla 18. sünnipäeval vallalt tänukirja. Vastu laulsid nad sünnipäevalaulu.
Foto: Egon Ligi

Eile tähistati Sandla kultuurimajas Pihtla valla 18. aastapäeva. Esimest korda selle aja jooksul tunnustati ka silmapaistvaid vallakodanikke, kes said valla tuliuue tänukirja.

Vallavanem Jüri Saar lubas oma sõnavõtus väikese “vabakavalise improvisatsiooni” valla sünni teemadel. Ta nentis, et kui igal lapsel peab sündides olema ema, siis Pihtla valla emaks võib pidada esimest vallavanemat, praeguseks meie hulgast lahkunud Niina Tuulingut.

Isa kohta Saarel täpsed andmed puudusid, kuid tema arvates võiks selleks olla Eesti Vabariik, “sest vaevalt see Pihtla vald nüüd vallaslaps on”. Et ühe sündiva lapse juures on oluline tegelane ämmaemand, andis Saar selle austava tiitli vallasekretär Liilia Lemberile – inimesele, kellel on olnud kõik need aastad vallaelus tähtis roll täita.

Jüri Saar ütles, et ehkki tublisid vallakodanikke on palju ning tänukirju oleks võinud välja anda vähemalt 100, piirduti seekord üheteistkümnega – et oleks ikka tuleval aastal ka kellele anda. Saare sõnul valiti seekord välja need, kelle tegevus on ka vallast väljapoole ära paistnud.

Nii said tunnustuse perekond Aavik Vättalt, kes oli läinud aastal ära märgitud kui maakonna aasta pere; Saare maakonna aasta isa 2009 Peeter Paomees; maavalitsuse teeneteplaadi laureaat, paadimeister Kalev Rääp; Vätta poolsaare “ema”, külaseltsi hing ja ajaloouurija Silja Kuusk; kaitseväelane Mario Maripuu, kes pälvis mullu lahinguliste teenete risti; kahekordne Eesti meister purjelauasõidus Benjamin Siirak ning talupidaja, aasta põllumehe tiitli kandidaat Naima Kütt.

Ka tänati vallavolikogu endist esimeest, valla suurima tööandja, Kõljala põllumajandusühistu juhti Tõnu Posti. Kuna äärmiselt oluline on kollektiivide tunnustamine, nagu märkis Jüri Saar, kutsuti rahva ette ka legendaarne ansambel Pihtla Mannid, kultuuriselts Kevade ja Pihtla Pritsumehed.

Et Pihtla vald on Kaarma valla kõrval maakonnas ainus omavalitsus, kus rahva arv jõudsalt kasvab, ütles Jüri Saar end uskuvat, et seda valda tasub pidada, ei usu tema sedagi, et see vald kuhugi ära kaob.
Pidupäevale kohaselt esinesid valla taidlejad: särtsakad Sandla kultuurimaja tantsutüdrukud, naiskoor ning laululapsed nii Pihtla kui ka Kaali koolist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 52 korda, sh täna 1)