Linnavolikogu tõstab toimetulekutoetuse määrasid

Märtsikuu istungil kavatseb Kuressaare linnavolikogu tõsta toimetulekutoetuse arvestamisel arvesse võetavate eluruumi alaliste kulude piirmäära, mille järgi tõuseks üüripiirmäär seniselt 17 kroonilt ruutmeetri eest 30 kroonile ning näiteks elektritasu hakataks arvestama üld- ja majapidamises kuluva elektri eest koos.

Abilinnapea Argo Kirss ütles Oma Saarele, et muudatused on tingitud reaalsest olukorrast, kuna vana määrus on kehtestatud viis aastat tagasi, mil toimetulekupiiriks pandi 1000 krooni kuus ja iga järgmise pereliikme koefitsient oli 0,8.

“Inimeste kommunaalkulude arved on aga suuremad ning sotsiaalhoolekande seaduse alusel on toimetulekutoetuse määramisel arvesse võetavate eluruumide alaliste kulude piirmäärade kehtestamine antud kohaliku omavalitsuse volikogu pädevusse,” selgitas Kirss. Ta lisas, et sotsiaalosakonda esitatud taotlustest on näha, et kehtivad piirmäärad ei kata enam eluasemele tehtavaid tegelikke kulutusi ega taga seega toetuse saajatele inimväärset elu.

“Toimetulekutoetuste teema on inimeste jaoks üldse raske asi, seda tullakse küsima ikka esmaste vajaduste – eluase ja söök – katmiseks,” nentis abilinnapea.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 10 korda, sh täna 1)