Koolipuuvilju saab nüüd jagada igal koolipäeval (1)

Märtsis ootab koolipuuviljatoetuse taotlejaid ees mitmeid muudatusi. Kõige oodatum muudatus on ilmselt see, et 1. märtsist võib kehtestatud toetusemäära ulatuses pakkuda I–IV klasside õpilastele puu- ja köögivilju kas või igal koolipäeval senise ühe korra asemel õppenädalas.

Jaanuari-veebruari taotlusperioodi lõpuni kehtib toetusmäär 3,35 krooni õpilase kohta õppenädalas, aga alates 1. märtsist kuni käesoleva õppeaasta lõpuni on võimalik nn koolipuuvilja ja -köögivilja jagamiseks põllumajanduse registrite ja informatsiooni ametilt (PRIA) hüvitist saada õppenädalas 5 krooni õpilase kohta.

Koolipuuvilja-kava raames jagatud puu- ja köögivili peab õpilaste koolitoidule andma lisandväärtuse, seega ei tohi pakutav vili olla sama, mida pakutakse sel päeval koolitoidu põhimenüüs. Haridusasutustel on edaspidi kohustus säilitada koolitoidu menüüsid koos jagatud viljade koguste ja nimetustega üks aasta, ning seda PRIA ka kontrollib.

Muutub ka toetuse taotlusvorm, senise kalendrinädala asemel tuleb edaspidi näidata õppenädalaid. Lisaks kehtestatakse senise kuue taotlusperioodi asemel viis taotlusperioodi – kaob juuli-augusti taotlusperiood, kuivõrd suvevaheajal lapsed koolis ei käi.
Nende viljade loetelu, mille jagamiseks võib toetust saada, ei ole muutunud ning endiselt pole võimalik toetust saada lõunamaiste puuviljade eest. Soovituslik kogus, mida õpilasele korraga pakkuda, on endiselt 80–100 grammi.

Koolipuuviljatoetuse taotlejate heakskiidu- ehk tunnustamisavalduste vastuvõtmist alustas PRIA mullu sügisel. Praeguseks on PRIA andnud viljade jagamiseks heakskiidu 200 taotlejale. Programmiga on liitunud 324 kooli ja 37 625 õpilast.

Juhenditega koolipuuviljaprogrammis osalemiseks ja kirjeldatud muudatustega soovitame tutvuda PRIA kodulehe www.pria.ee rubriigis “Koolipuuviljatoetus”. Sealsamas on väljas ka nende viljade loetelu, mille jagamiseks võib toetust küsida.

PRIA riiklike toetuste büroo

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 25 korda, sh täna 1)