Kalurid said arvutiõpet

Vanad mere- ja kalamehed otsustasid end kaasajaga kurssi viia ning osalesid veebruaris ja märtsil TTÜ Kuressaare kolledžis toimunud arvuti algõppe koolitusel “Kaasaegne arvutikoolitus kaluritele”. Õpetaja Anneli Rasu käe all saadi selgeks kõik vajalikud nipid ja kõik kohalolijad tegid lõpuks ka kontrolltöö.

Projektitaotluse esitas MTÜ Kalurite Ühendus Läätsa Rand juhatuse liige Hans Varris. Projekti toetab kalandusfond.
“Eesmärk on ikka see, et osata arvutit käsitseda. Eelkõige internetist igasugust vajalikku informatsiooni leida, projekte kirjutada, pangaoperatsioone teostada,” loetles MTÜ Saarte Kalandus tegevjuht Tiiu Kupp põhjusi, miks ka vanematel meestel on tarvis arvutit osata.

Lisaks õppisid kalurid digiallkirja andmist ning oskavad nüüd edaspidi täita elektroonset kaluri püügipäevikut, juhul kui seda nõudma hakatakse.
Koolitus sai teoks seetõttu, et Saarte Kalanduse küsitluslehtede põhjal vajas arvutiõpet ca 1/3 ühingu liikmetest. Kursusel osales mehi üle maakonna. Huvi oli suur ja mitmedki peavad nüüd plaani minna edasijõudnute kursusele.

Kaluritele meelepäraseks tegi koolituse see, et tunniplaan pandi paika eelnevalt ilmakaarti uurides, sest kalurite töö ja vaba aeg sõltub just ilmastikust, ning koolitajad olid lahkelt nõus kalureid koolitama just neile sobivatel päevadel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)