Algas tuuleenergeetika teemaplaneeringu koostamine (9)

Tuulegeneraatorite püstitamine on tuline teema juba mõnda aega. Kuigi Lääne-Eesti on tuulte poolest sobivaim ala tuulegeneraatorite paigaldamiseks, tekkis Hiiumaal kohalike elanike ja arendajate vahel tõsine vastasseis. Saarlased püüavad taolise olukorra teket ennetada.

Eile kogunes Saare maavanema kokkukutsutud tuuleenergeetika teemaplaneeringu töörühm oma esimesele koosolekule. Avasõnas selgitas maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Mika Männik, miks planeeringu koostamise vajadus tekkis.

Ta rõhutas, et kogu maailmas on esile kerkinud vajadus vähendada fossiilsete kütuste tarbimist ja suurendada taastuvenergeetika osakaalu. See omakorda on äratanud arendajate ärihuvid. Männiku sõnul on mõistlik leida Saare maakonnas tuuleenergia tootmiseks sobivad kohad selliselt, et keskkonnakahjud oleksid minimaalsed.

Planeeringuprotsessi algataja oli Saare maavalitsus. Kirjutati ka projekt Norra regionaalarengu fondi, kust saadi rahastamise osas positiivne otsus.
“Järgmise aasta alguseks peaksime jõudma planeeringu vastuvõtmiseni,” ütles Mika Männik. “Edasi järgnevad juba protseduurid kuni planeeringu kehtestamiseni.”

Riigihanke käigus valiti planeeringu koostamise konsultatsioonifirmaks Hendrikson ja Co.

Pikemalt loe Oma Saare 23. märtsi majandusküljelt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)