
KOGEMUSI TÖÖTUILE: Lisaks töötukassa uksest sisseastumisele võivad töötud pöörduda ka Saaremaa õppekeskuse poole, kes sai kursuste korraldamiseks miljoneid kroone.
Foto: Peeter Kukk
Saaremaa õppekeskuse taotlusel algab Saare ja Hiiu maakonnas Euroopa Sotsiaalfondi projekt “Kaasaegsed teadmised lisaks kogemustele”.
Projekti kogumaksumus on 6 599 310 krooni, millest Euroopa Sotsiaalfondi toetus moodustab 5 939 379 krooni. MTÜ Saaremaa Õppekeskuse koostööpartneriks on SA Tuuru Hiiumaalt.
Projekt käivitus 1. märtsil ja kestab tuleva aasta oktoobri lõpuni, ütles projektijuht Kristi Sillart Oma Saarele.
Projekti käigus on kavandatud ettevõtmisi ja meetmeid kaasa aitamaks vanemaealiste, 50–74-aastaste paremale tööhõivele, kusjuures rohkem tähelepanu on pööratud sotsiaalteenustele ja sotsiaalettevõtlusele, mis võimaldavad rakendust kõrgema haridustasemega või erialakoolitust saanud inimestele.
“Ettevõtluskoolitus koos sellealase nõustamisteenusega ning õppereisid võimaldavad saada uusi ideid ja kogemusi rajamaks oma ettevõtet või pakkumaks uusi tooteid ja teenuseid,” märkis Sillart.
Projektijuht lisas, et projektis on kindel koht koostööl ettevõtjatega, kohalike omavalitsustega ja mittetulundussektoritega, vältimaks tööjõuturult kõrvale jäänud inimeste arvu suurenemist ja pakkudes tuge ja sotsiaalset osalemist töö kaotanutele.
Projekti raames on Sillarti sõnul võimalik ennast harida ja täiendada erinevatel kursustel, erialakoolituste raames saab õppida ettevõtlust, sotsiaalhooldust, klienditeenindust, turismi ja müügitööd, puhastusteenindust, metalli- ja puidutööd, paadiehitust ning õppida on võimalik ka individuaalsete õppekavade alusel.
Kogu projekti vältel on võimalik osaleda mitmesugustes tööklubides ja ümarlaudadel, kasutada mentorteenust ja individuaalset nõustamist. Korraldatakse õppereise väikeettevõtluse alaste ideede saamiseks ja kogemuste omandamiseks.
Projektirahast võimaldatakse tööandjatele palgatoetust ja ettevõtlusega alustajatele stardiabi.
jääb mulje, et ei osata raha õigesti kasutada
Ärge pirisege! Kõigile ei ole antud südametunnist!
Samas ei suuda töötukassa pakkuda otseselt kursuseid, mida juba käegakatsutava töökoha tööandja tööotsijalt ootaks ning mis tegeliku töökoha tagaks…
Pealkirja lugedes röömustasin, et vähemalt lootus kursustelegi- ikka koht, kuhu minna. Aga…50-74…..tuletaevasappi!!! Vaatan oma 72 a ämma, ega suuda kuidagi kujutada teda õpikeskkonnas. Küsisin ise kursusi, aga ei-raha polevat, vaid neile, kel kindel töökoht soolas. No kas tööandja jääb ootama minu õppimist, tal teisigi võtta, kel amet selge. ja olen ju 45-vana… Nii öeldigi…kas ma ikka suudan ja jaksan, küsiti:P Samas pean veel 20 a töötama…
Aga edu! Väga segased tunded….Ikka üleliigne:)
Kui nüüd mõni targutaja käseb ettevõtlusesse suunduda, siis aitäh, käidud tee:)
MIS ON SELLE KURSUSE KASUTEGUR?
SELLE EEST SAAVAD TEENISTUST KURSUSTE LÄBIVIIJAD,OSAVÕTJAD JÄÄVAD TÖÖTA KA EDASPIDI. LOOGE PIGEM KONKREETSED TÖÖKOHAD MILLEST OLEKS KASU NII ETTEVÕTJALE KUI TÖÖTAJALE.
esmalt eelmisele, et miks siis loobusid? vastan ise, et täna on mugavam olla töötu kui väikeettevõtja (FIE). riiklik “tähelepanu” töötutele on tohutu (vaadake paljud tänu suurele töötusele tööd saavad – alates riigikogu lobatundidest igasuguste projektide väljamõtlejateni), aga maksumaksjatele ainult lajatatakse uusi koormisi. aga noh töötuid 100 000, aga iseendile tööandjaid 20 000, asi selge! m.o.t.t.
suured summad antakse kursustele, andku see raha uutele töökohtadele. tegemata töid on küll. sel talvel kasvõi linna tänavad.
olen läbinud kahed kursused ja tööd pole veel lootustki saada.arvutikursus juba ununeb,sest kasutada oma teadmisi pole kusagil.eelnevatel kommijatel on õigus,need kursused on mõtetud,kui pole praktikat ja kogemusi kusagilt saada.
kursused 50 – 74 aastastele… kas 74 hakkab ettevõtlust arendama jne? pensil ei peaks juba olema?
No jälle üks endale rahakirjutamise projekt. Tore ju kui inimesed endale projektipõhise töö said ja veel 6 milliga. Absurditeater. FIE on nii kõvasti maksustatud, et odavam on tõesti olla töötu. Oma ettevõttega saab alustada vaid siis, kui koolitus (äri) läbitud. Ja mida peaks tegema hakkama- iga asja algatamiseks on vaja algkapitali ja mitte väikest. Turismindus, moosikeetmine, puudelõhkumine, heinaniitmine- iga väike ettevõtja on niigi vaene, et osta sellist teenust. Praegu on nii, et külastades Saaremaad ma pikki reise enam ette võtta ei taha- pole praktiliselt enam kuskil telkida (igal teeotsal eramaa silt)- aga hotelli või turismitalu jaoks raha netu. Aga oma lastele tahaks ikkagi Eestimaad näidata. Enda maakoha juures küll käivad inimesed järve ääres ujumas ja pole ka kunagi telkimist keelanud, paati laenanud ja kui vaja puid ja potte- pannegi laenanud. Aga ju ma siis nõukaaegne igand olen.
osata ega taheta ilmselt uusi töökohti luua,selle rahaga võiks targemini talitada,vastavalt uuele töökohale,mitte huupi,on ikka põmmpead.
Jagage see 6 miljonit Saarema töötute vahel ära! Siis oleks suur kasutegur.
enamus kaubandusfirmade omanikke ei soovi koolitatud klienditeenindajaid,vaid koolitavad ise,nii et asjatu raha raiskamine.