Pensioniameti katuselt kukkus memmele jäätükk pähe

Kuressaares Lossi tänaval asuva pensioniameti hoone katuselt kukkus üleeile ühele vanaprouale jäätunud lumetükk pähe ja tekitas muhu.

Kuressaare linnavalitsuse heakorra järelevalve spetsialist Heino Vipp ütles Oma Saarele, et see on tema andmeil seni ainuke juhtum Kuressaares, kus inimene on katuselt langenud lume või jää tõttu vigastada saanud.
Vipi sõnul sai proua küll muhu pähe, kuid pensioniameti töötajate pealekäimisest hoolimata keeldus haiglasse kontrolli minekust ja lahkus. Eile saatis linnavalitsusele aga märgukirja naise Tallinnas elav tütar, kes juhtis tähelepanu katustel ähvardavale ohule.

Heino Vipp ütles, et omanikud peavad oma majakatused üle vaatama, eriti salakavalad võivad olla kivikatused, nagu on ka pensioniameti majal.
Nimelt oli Lossi 12 hoone katus küll lumest puhas, kuid Vipi sõnul jääb kivide vahele ka hoolikal puhastamisel lund, mis päeval sulades ja öösel külmudes moodustab ohtlikke jääkamakaid.
Üks neist siis kukkuski kolmapäeval inimesele pähe. Samuti on inimesed saanud pihta katuselt alla patsatanud lumega.

Linnavalitsuse eilse pressiteate kohaselt on lumekoristamine katuselt ja kinnistuga piirnevalt kõnniteelt omaniku kohustus, mille eiramise eest võib seaduse järgi teha rahatrahvi.
Seadust mittetäitvaid kodanikke hakatakse trahvima väärteokorras, teatas linnavalitsus ja hoiatas, et maksimaalne trahvisumma seaduse mittetäitmise eest on 6000 krooni.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)