Omavalitsustund raadios

Eilses Kadi raadio “Omavalitsustunnis” rääkisid Laimjala valla elust volikogu esimees Aarne Lember ja vallavanem Vilmar Rei.

V. R.: Elame ilusa koha peal, meil on kaunis looduskeskkond ja vald toimib.
A. L.: Meie vald on selline kompaktne, ei ole kuhugi suunas venitatud ega ole ka kaugeid ääremaid.

V. R.: Laimjala valla territooriumi sisse kuulub 99 saart ja laidu, see on meie õnn. Suurim neist on 400 hektarit. Ka enamik Koigi rabast jääb meie valda.
A. L.: Elanikke on aastavahetuse seisuga 747, see arv on viimase 8 aastaga märgatavalt vähenenud. Minnakse elama ja tööle kuhugi mujale.
V. R.: Põllumajandus on meil tasemel. On neli suuremat ettevõtet ja mitmeid väiksemaid.

A. L.: Vaba põllumajandusmaad meie vallast juba ei leia. Meil pole ka vaba elamispinda, kui keegi tahab meile elama tulla. 80-ndatel ehitasime juba ühepere-, mitte korterelamuid ja laiali üle kogu toonase majandi. Saime tol ajal selle eest nahutada, aga täna näeme, et tolleaegsed otsused olid õiged.
V. R.: Veel on meil kohapeal olemas ehitusfirmad, puidutöökoda, kauplused, suurim ettevõte on Reta Puit. Hea, et pole tekkinud mingit suurt tööstusettevõtet, mille seiskumine kutsuks esile suure töötuse. Töötuid on praegu 30 ringis.

A. L.: Nende hulgas on ka elukutselised töötud muidugi.
A. L.: Valimistel oli meil seekord ka konkurents täielikult olemas, aga rahvas leidis, et pole veel aeg juhte vahetada.
V. R.: Probleemid on samad kõigil, mingit koalitsiooni-opositsiooni sõda meil ei käi. Eelarve näitab esialgu veel vähenemist. Kokku oleme tõmmanud palkade ja majanduskulude osas. Laenukoormus on väike, laen on võetud Muhu hooldekodu osaluse katteks. Seega on meil võimalik projektide omaosalusi rahastada, kui vajalik on.

V. R.: Koostöö naabervaldadega on väga hea. Praegu kavandame ühist kriisikomisjoni.
A. L.: Kui keegi naabritest tahab meiega ühineda, võtame nad vastu. Teistel pole kellelgi lõvidega vallamaja.
V. R.: Rõõmu teeb see, et inimesed on aktiivsed kõikidel üritustel kaasa lööma. Ka seltsitegevus on hoogne.

V. R.: Esialgu jätkame põhikooliga ja pöörame suurt tähelepanu sotsiaalprobleemidele. Esikohal on lastele hariduse andmisega seonduvad toetused.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)