Lumerohkus asendumas teekatete lagunemisega

Lumerohkus asendumas teekatete lagunemisega

TÜKID LENDAVAD: Kevadine teedelagunemine on alanud ja Kihelkonna maanteel leidub külmakerkeid juba ohtralt.
Foto: Egon Ligi

Karm talv näitab juba taan-dumise märke, ometi ei saa teedemehed käsi rüppe lasta, sest pikka aega püsinud miinuskraadid on asfaltkattes paljudes kohtades külmakerkeid tekitanud.

“Eks neid külmakerkeid on kevadeti ikka,” ütles maanteeameti Kuressaare esinduse peaspetsialist Toomas Magus. “Siiski tundub, et sel aastal tekib neid rohkem kui eelnenud aastatel.” Praegu ei ole tema sõnul olukorrast veel täit ülevaadet, õige pilt kujuneb alles lähinädalatel.

Kihelkonna maanteel on külmakerkeid juba praegu üsna palju näha, samuti on killustik lahti eelmisel suvel remonditud teelõigul Kärla alevikust Kuuse külani. Magusa sõnul on Kihelkonna maantee üks sääraseid teid, kus külmakerkeid esineb peaaegu igal kevadel. “Hooldefirma on valmis suuremaid pragusid esialgu liivaga täitma, hommikusel nõupidamisel oli see juba teemaks,” ütles Toomas Magus. “Aga Kärla aleviku–Kuuse küla teelõigu killustiku lahtitulemise põhjuseid praegu veel täpselt ei tea.”

Põhjuseks võib olla, et tööd jäid hilise rahaeralduse tõttu liialt sügisese aja peale ja jahedate ilmade tõttu ei sulanud killustik enam tee pinnale kinni. Samas ei ole kevadine lahtine killustik Magusa sõnul mingi haruldane nähtus neil teelõikudel, mida eelmisel aastal pinnatud.

Sulailmad tekitavad teehooldajatele probleeme ka kruusateedel, eriti siis kui, ilm järsku soojaks läheb. Talvist teehooldust kommenteerides lausus Toomas Magus, et järelevalve teostajana võib ta öelda, et teehooldajad said vaatamata erakordsetele lumeoludele oma tööga ilusasti hakkama.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)