Koroonamängijad jagasid viimaseid medaleid

Koroonas on maakonna tähtsamad tiitlid ja medalikomplektid sel aastal välja jagatud.

Meistritiitli ja medalite jahtimine läks lahti 28. veebruaril, kui Orissaare spordihoones toimusid maakonna meistrivõistlused koroona paarismängus. Medalitaotlejaid oli 23 paari.
Kogu võistlus oli väga huvitav ja pingeline ning lõpplahendus isegi pisut ootamatu. Möödunud aasta võitjatel Ahti Antsaarel ja Tiit Kaasikul ei sujunud mäng just mitte kõige paremini. Pika pusimise peale saadi seekord vaid 9. koht.

Esimese kolme koha pärast käis tihe rebimine. Head kokkumänguoskust lootsid ära kasutada Heinrich Rei ja Enno Kermik, aga kahjuks tuli neil seekord leppida kolmanda kohaga. Kuigi üksikmängudes pole Fred Nelma end väga kõrgest klassist näidata suutnud, siis Jüri Jansoni abiga saadi väga hea teine koht. Esimestest voorudest alates hiilisid esikoha ümber Rein Kirst ja Siisike Lehtsi ning selle koha ja maakonna meistritiitli nad ka lõpuks said.

Nädal hiljem olid Laimjala rahvamajas maakonna meistrivõistlused koroona segapaarismängus ja pühapäeval krooniti meistrid üksikmängus.
Segapaarismängus asus võistlustulle 10 paari. Kindla võidu võtsid Miralda Tootsman ja Tiit Kaasik Pihtla vallast, teise kohaga üllatasid nii endid kui ka kaasvõistlejaid Inna Mägi ja Taimo Antsaar ning kolmanda kohaga pidid leppima üks kindlaid favoriitpaare Kätriin Rei ja Heinrich Rei.

Naiste üksikmängus sai kolmanda koha medali kaela mitmekordne maakonna meister ja aktiivsest koroonamängust loobunud Mae Nõu.
Teine koht kuulus tänu Maega mängitud viigile Kätriin Reile. Väga tublit mängu näitas aga Inger Antsaar, kes sai täiesti teenitult tänavuseks maakonna meistriks.
Meeste üksikmäng ei möödunud sugugi mitte rahulikus õhkkonnas. Pinged olid üles kruvitud lõpuni, ehkki enne viimast vooru oli kindel, et igavese teise tiitliga pärjatud Taimo Antsaar võtab sel päeval oma ehk kuldmedali ja meistritiitli.

Ülejäänud medalitele kandideerisid veel enne viimast vooru aga mitmed mehed. Küsimus oli vaid selles, kelle närv pingele vastu peab, kuidas realiseeritakse oma mänguoskus ja kui palju toetab mängijat õnn. Seekord soosis õnn tugevamaid ning hõbemedali võitis möödunud aasta meister Arvet Kruuser ja pronksi Tiit Laurits.

Mae Nõu

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)