Aardamid said korruptsiooni eest trahvi (9)

Endine Orissaare vallavanem Raimu Aardam ja tema abikaasa said politseilt karistada selle eest, et osalesid vallavolikogu liikmetena Raimu Aardamile lahkumishüvitise määramise üle otsustamisel.

“Korruptsioonijuhtumis rikkusid kaks isikut korruptsioonivastast seadust,” ütles Oma Saarele Lääne prefektuuri kommunikatsioonibüroo peaspetsialist Hedy Tammeleht.

Praegu Kihelkonna vallavanema ametit pidav Raimu Aardam ja Orissaare gümnaasiumi õpetaja Maret Aardam rikkusid politsei hinnangul 15. novembril korruptsioonivastast seadust. Nimelt hääletasid nad tol päeval toimunud Orissaare volikogu istungil volinikena selle poolt, et teenistusest vabastatud vallavanemale makstaks hüvitist kuue kuu ametipalga ulatuses ehk kokku 117 600 krooni.

Politsei tuvastas sellises teos korruptsioonivastases seaduses kirjeldatud huvide konflikti tunnused, sest Raimu Aar-dam hääletas iseendale hüvitise maksmise poolt ja Maret Aar-dam osales otsuse tegemises, mis oluliselt mõjutas tema hõimlase majandushuve.
Korruptsioonivastane seadus ütleb, et huvide konflikti vältimiseks peavad ametiisikud, kes saavad otsusest otsest majanduslikku kasu, end otsuse tegemisest taandama.

Hüvitiseskandaali puhkedes lahkusid mõlemad Aardamid Orissaare volikogust ja volikogu otsustas hiljem endisele vallavanemale makstud hüvitisest poole tagasi nõuda.
Saaremaa staažikaim omavalitsusjuht Raimu Aardam ise on hüvitise hääletamisel osalemist õigustanud ja väitnud, et ei rikkunud seadust. Volikogu esimehe Kristjan Kana taotlusel hindas Aardamite osalemist hääletusel maavanem Toomas Kasemaa. Maavanem leidis samuti, et Aardamid pidanuks end taandama.

Hedy Tammeleht ütles, et politsei karistas Orissaare korruptsioonijuhtumis süüdi olevaid isikuid paragrahvi alusel, mis käsitleb seadusega kehtestatud töökoha-, tegevus- või toimingupiirangute rikkumist. Sellise rikkumise eest karistatakse rahatrahviga kuni 18 000 krooni.
Raimu Aardamit Oma Saarel eile kommentaari saamiseks tabada ei õnnestunud.

Hedy Tammeleht ütles, et Orissaare juhtumit menetles Lääne prefektuuri kriminaalbüroo korruptsioonikuritegude teenistus.
“Selleks teenistus ellu kutsutud ongi, et tegeleks selliste spetsiifiliste kuritegudega, ning selliseid süütegusid on toimunud ka varem, mis on lõppenud karistamisega,” resümeeris Tammeleht.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)