Turvaline Saaremaa võtab teemaks lähisuhtevägivalla

Sihtasutus Turvaline Saaremaa sai hasartmängumaksu nõukogult 44 000 krooni, et läbi viia Hiiu-, Lääne- ja Saaremaal lähisuhtevägivalla teemalised seminarid “Aita ennast ja aita teisi”.

Seminaridele plaanitakse sihtasutuse nõukogu liikme Kalle Laaneti sõnul kutsuda need, kes on lähisuhtevägivallaga kokku puutunud – ohvrid, sotsiaaltöötajad, korrakaitsjad ja kõik need inimesed, kes tunnevad, et tahavad sel teemal kaasa rääkida.

Endise korrakaitsjana teab Laanet, et lähisuhtevägivald puudutab kindlasti ka saarlasi. “Ehkki me ei saa neid juhte mõõta tuhandete inimestega, võib siiski rääkida mõnekümnest, kuid see arv tuleb korrutada kolme või viiega, sest psüühiliselt saavad kannatada kõik pereliikmed ning psüühilised häired võivad kanduda põlvkondade kaupa edasi,” rääkis Laanet, kelle sõnul sai Turvaline Saaremaa idee lähisuhtevägivallaga tegelemiseks teema aktiivsest kajastusest meedias läinud aasta lõpus.

Seminarid kavatsetakse korraldada lähikuudel ja tegijad loodavad, et neist ei kujune loengutüüpi ettevõtmised, vaid avatud diskussioonid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)