Saarlastel läks taas Mattiiseni-konkursil hästi

Tänavusel Alo Mattiisenile pühendatud üleriigilise vokaal-ansamblite konkursil osales kokku 57 ansamblit, igaüks neist oli omamoodi hea.

Saaremaa ansambleid osales seekord üheksa: Saarepiigad (juhendaja Veikko Lehto), Särts ja Mandlike (juh Pilvi Karu), Sa:rlaine (juh Laine Lehto) Kuressaare gümnaasiumi Inspira huvikoolist, Hundinuiad ja Varsakabjad (juh Mari Ausmees) ja Britta Ilusate Tüdrukute Ansambel (juh Pilvi Karu) Saaremaa ühisgümnaasiumist, Kärla põhikooli tütarlaste trio (juh Marika Aarnis) ja Orissaare gümnaasiumi neidude ansambel (juh Anne Kann).

“Suurde kõrva” ehk žüriisse kuulusid sellel aastal Eesti Kontserdi kontserdiosakonna administraator Raili Jaanson, kultuuriminister Laine Jänes, heliloojad Olav Ehala, Tõnis Kõrvits ja Priit Pajusaar, muusikaõpetaja Ursel Oja, koorijuhid Peeter Perens ja Hirvo Surva ja Tartu kontserdimaja direktor Kulvo Tamra.

Tase oli sel aastal väga kõrge. Nauditav oli kuulata ansambleid keerulisi seadeid laulmas ja ennast proovile panemas. Konkurss pakkus kaunist vokaali, huvitavat häälematerjali ja tõelisi šõurikkaid etteasteid. Muusikat tundev ja heatahtlik publik oskas ka lugu pidada ansamblite heast huumorisoonest.

Konkurss ei ole aga vaid selleks, et võistelda ja kohti saada, vaid üks n-ö rosinaid sealjuures on ka uute tutvuste sobitamine ja harivate kontsertide nautimine. Esimesel õhtul sai tantsu vihtuda retrodiskol, kus mängiti vinüülplaate vanade eesti hittidega.
Saarlased kohe oskavad silma paista: Hundinuiad korraldasid koridoris omaalgatusliku “kontserdi”, kuhu kogunes hordide kaupa andunud samaealisi naisfänne. Poisid said vist oma esinemisega päris rikkaks nii materiaalselt kui ka austajate poolest: müts oli maas ja sinna kogunes nii mõnigi hoolikalt alles hoitud kroon, nätsupakk ning Hirvo Surva pandud autovõtmed, mis helide lummuse lõppedes panija “teadvusele” tulles kohe kiirelt kadusid.

Lõpetamisel oli pinge n-ö lakke kruvitud ja žürii seisis selle eest, et seda veelgi kruvida. Inspiral on aga traditsiooniks kujunenud jagada eripreemiaid oma lemmikutele. Sel aastal valisime välja kolm meile kõige enam meeldinut: Loo keskkooli tütarlaste ansambli silmapaistev alt, Gustav Adolfi gümnaasiumi segaansambel ja Paide ühisgümnaasiumi noormeeste ansambel Unistajad.

Meie suureks üllatuseks tegi žürii Inspiraga väga sarnased valikud: Loo keskkooli tütarlaste ansambel sai oma vanusegrupis 1. koha, Unistajad said eripreemia lavaefektide eest ning Gustav Adolfi gümnaasiumi segaansambel võitis meie kõigi poolt ihaldatud grand prix’, auhinnaks 25 tundi lindistamist ja ansambli igale liikmele 500-kroonine kinkekaart Jõgeva kaubamajast.

Saarlased on igal aastal oma mainet väga kõrgel hoidnud, ja nii ka sel aastal: gümnaasiumi segaansamblite arvestuses jagas Sa:rlaine koos Hugo Treffneri gümnaasiumiga 1. kohta; Orissaare gümnaasiumi neidude ansambel pälvis gümnaasiumi neidude ansamblite arvestuses 3. koha ja sai ka põnevaima instrumentaariumi eest eripreemia, ja neidude ansambel Mandlike saavutas 4. koha. Kärla põhikooli tütarlaste ansambel sai Uute Tuulte eripreemia, Britta Ilusate Tüdrukute Ansambel sai eripreemia leidliku enesetutvustuse eest ja parima kontsertmeistri eripreemia pälvis meie armas õpetaja Veikko Lehto.

Alo Mattiiseni konkurss on saarlastele väga armsaks saanud. See on koht, mis meid ja meie ansambleid ühendab ning mille nimel me ikka ja jälle pingutame. Järgmisel aastal näeme, Alo!

Linda Lapp
Mandlikese liige

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)