Näitus, pühendatud “Viimasele moele”

Näitus, pühendatud “Viimasele moele”

MAGUS NAGU SUHKRUVATT: Piret Puppart (vasakul) ja Marin Sild läinud reedel Kuressaares näituse avamisel.
Foto: Egon Ligi

Läinud reedel avasid Kuressaare kultuurikeskuse suures saalis moeteemalise plakatinäituse kaks noort moedisainerit – Kuressaarest pärit Piret Puppart ja Marin Sild.

Näituse avamisel ulatati külalistele tavapärase veinipokaali asemel kohev ja roosa suhkruvatipulk, mis iseloomustab ehk ka kogu väljapanekut – on ju piltidel enamjaolt pastelsetes toonides ja kohevad kleidid, mis passitatud Pireti enda selga. Fotograafitöö tegi Marin. “See kõik on ühe öö töö,” tunnistas Piret Oma Saarele, lisades, et tegelikult ei saa tema loomingut sugugi suhkruvatisena iseloomustada ega kuulu pastelsed toonid tema igapäevatöö juurde.

Moeplakatinäitus “Pühendusega “Viimasele moele”” / “Dedicated to “The Latest Fashion”” püüab irooniliselt läheneda moega kaasaskäimisele ja kohati naeruvääristada selle liiga tõsiselt võtmist. “Kes ütleb, kuidas peaks väljenduma “viimasemaist viimane mood”?” küsivad noored moeloojad ning lasevad plakati tarvis sättida koera noore daami soengusse.

Piret nentis, et kõige enam meeldis talle suhkruvatist tehtud kleit – see valmis suhkruvatimasina kõrval ning pärast tuli see lihtsalt ära süüa.
Piret Puppart sai tuule tiibadesse Kuressaare koolimoeüritustelt. Talle kuulub ka 1999. aastal välja antud Kuressaare Kaunite Kunstide noortepreemia. Kuressaare gümnaasiumi lõpetanud Piret Puppart on lõpetanud Eesti kunstiakadeemia 2008. aastal ja kujundab moodi Montoni moemärgile.

Fotoseeria “Pühendusega “Viimasele moele”” on Piret Pup-parti ja Marin Silla esimene suurem ühisprojekt, millesse kaasati ka meigikunstnik Karmen Tamme. Näitus jääb avatuks 7. aprillini.
Pikemalt võib Piret Puppartist ja tema tegemistest lugeda laupäevasest Oma Saarest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 112 korda, sh täna 1)