PRIA on hädas aeglase andmesidega

PRIA soovib põllumajandusministeeriumilt abi parandamaks praeguse andmeside kiirust ja kvaliteeti, mis ei ole PRIA klientide teenindamiseks piisav.

PRIA peadirektori asetäitja Ahti Bleive teatas kirjas põllumajandusministeeriumile, et praegu kehtiv andmesideteenuse leping ja reaalne pakutav teenus ei vasta PRIA vajadustele ja ei sobi PRIA-le püstitatud eesmärkide ja nõuete täitmiseks. Andmeside aeglus ja kehv kvaliteet ei luba teenindada PRIA kliente piisava kiirusega ja piisavalt kvaliteetselt, seades niiviisi ohtu PRIA maine, märgib Bleive.

PRIA infotehnoloogia osakonna andmeil on PRIA Saare büroos ühenduskiirus 4,6 Mbit/sek ning ühenduskiirust tõsteti viimati 2009. aastal. PRIA Saare büroo jagab samas ühendust veel viie põllumajandusministeeriumi haldusalas oleva asutusega. IT-osakonna hinnangul on PRIA Saaremaa büroo andmesideühendus võrreldes PRIA teiste maakondlike teenindusbüroodega veidi kiirem ja sidehälbeid esineb alla keskmise.

Ka PRIA regioonide osakonna Pärnu-Saare büroo juhataja Riina Lepp kinnitas, et andmeside ei ole Saaremaa teenindusbüroos klientide teenindamisel piduriks. “Teenindamise seisukohast on ehk kõige tülikam see, kui büroosse tuleb päris uus klient ning klienditeenindajal tuleb tema andmete ja dokumentide sisestamisel avada järjest mitu rakendust. Siis võib juhtuda, et programmide avanemine võtab mõne minuti aega, paarist sekundist selleks ei piisa. Küll aga muudaks asjaajamist ladusamaks see, kui klient vastuvõtuaja ette broneeriks,” ütles Riina Lepp.

Andmesideteenuse pakkumiseks on põllumajandusministeeriumil leping riigi infosüsteemide arenduskeskuse andmeside osakonnaga (ASO). Oma kirjas palub PRIA põllumajandusministeeriumil alustada ASO-ga kohe läbirääkimisi parema andmesideteenuse pakkumiseks PRIA maakondlike teenindusbüroode ja PRIA keskuse vahel. Juhul kui ASO ei suuda nimetatud andmesideteenust vajalikul tasemel pakkuda, on PRIA sunnitud tõhusa töö ja klienditeeninduse kvaliteedi tagamiseks kuulutama välja riigihanke andmesideteenuste ostmiseks. Sellisel juhul vajab PRIA oma eelarvesse täiendavaid vahendeid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)