Kuhu minna

Kolmapäev, 10. märts

KINO
Divas kl 17.55 ja kl 20.30 Valentinipäev. Pilet 50.–

TEATER
Kuressaare Linnateatris kl 19 Tim Janson Kartulimoos ehk Chelsea Win. Pilet 125.–/ 100.–.

ÜRITUS
Saare maakonna keskraamatukogus kl 10 Jaak Valge loeng “Tunned graniidi, raua, kivimassi ja Neeva karastavat mõju”: eesti kirjanike poliitiliste hoiakute kujunemisest 1930. aastatel.

SPORT
Lümandas IX M. Jõgi võrkpalliturniir maakoolide tüdrukutele. Info Urve Vakker, tel 53 443 956.

Neljapäev, 11. märts

KINO
Divas kl 19.30 Valentinipäev. Pilet 50.–

ÜRITUS
Salme kultuurimajas kl 18 Lugemisaasta 2010: autogrammitund Salme kandi kirjaniku Adena Sepaga, 2008. a ilmunud “Saatuslike jõulude” ja trükivärske “Peljatud tunnete autoriga”. Viimase raamatu saab kohapealt osta koos autori autogrammiga!

TANTS
Divas DJ Peeter Kukk. Sissepääs tasuta.
Kapteni kõrtsis karaokeklubi.
Kodulinna lokaalis DJ Raaper. Sissepääs tasuta.

SPORT
Kuressaare spordikeskuses kl 19 suur vastasseis – mängus on sportmängude karikas võrkpallis: KG vs. SÜG.


Ürituse eelinfo

Ega talgud taeva jää!

Sel laupäeval, 13. märtsil toimub Valjala rahvamajas infopäev, kuhu on oodatud kõik, kel plaanis 1. mail talgud korraldada. Arutame koos, mida ühe korraliku talgupäeva tegemiseks tarvis on!

Mulle tundub, et 2010. aasta annab kõiki asju rohkem kui möödunud aastad. Meil on tonne rohkem lund kui viimastel aastatel olnud, tuhandeid töötuid rohkem ja tuhandeid objekte, mis vajaksid pisut nokitsemist. Seepärast ei jää ka sel aastal Teeme Ära! talgupäev taevasse.

10 000 tonni prahti ja 4000 head mõtet

Kui Teeme Ära! 2008 oma prügikoristuskampaaniat korraldas, töötasin noorukese ajakirjanikuna ja küsisin projekti eestvedajalt Rainer Nõlvakult, et kas ta ise ikka täpselt aru saab, mida ta teha tahab.
Terve Eesti ühe päevaga puhtaks teha tundus igale täie mõistusega inimesele suhteliselt utoopiline. Aga kokku korjati ligi 10 000 tonni rämpsu.
Ka mulluste mõttetalgute suhtes olin skeptiline. Olgu, mitmeid tuhandeid tonne prahti tõime metsa alt välja, lõin ka ise vabatahtlikuna kaasa, aga koos Eestit paremaks mõelda… Taga targemaks!

Ometi otsustasin proovida ja Saaremaal selle eest hea seista, et ka siin mõttetalguid peetaks ja koos mõeldaks, kuidas paremini saaks. Ja ehkki kriitikuid leidub, olen mina veendunud, et koos mõtlemisest said alguse mitmedki head teod, millest osa on tänaseks ellu viidud ja osa elluviimisel. Ning mis sama tähtis – omavahel said tuttavaks paljud inimesed, kes enne üksteisest midagi ei teadnud. Välja mõeldi üle 4000 suurepärase idee, mille abil saaks Eestit paremaks teha.

Tehtud, mõeldud, ära tehtud?

Sel aastal ma ei mõelnudki, et võiksin üle-eestilise talgupäeva korraldamises mitte kaasa lüüa. Proovin ka seekord kaasa aidata, et saarlased kodanikualgatuse ja tegutsemise osas üks Eesti ägedamaid maakondi oleks. Sest kahel möödunud aastal oleme me tõesti esirinnas olnud. Niisiis toimub sel aastal 1. mail suur talgupäev, kus ei pea ainult mõtlema või prügi koristama, vaid saab veel palju muid asju teha.

Selleks on juba praegu avatud www.teemeara.ee kodulehekülg, kus saavad endast teada anda need inimesed, kellel on välja pakkuda talgukoht: selline koht, kus on vaja miskit korda teha, üles ehitada, ära lammutada, teisaldada, tuua, viia – teha midagi sellist, kus koos tegutsemisest on rohkem tolku ja lõbusam. Alates 4. märtsist on kõigil talgukorraldajatel võimalik oma talgud koduleheküljel registreerida.

Pärast 1. aprilli saavad end registreerima hakata talgulised ja sedakorda valida siis tõesti sellise talguobjekti, mis kõige südamelähedasem tundub.

Heidi Hanso

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 11 korda, sh täna 1)