Põlevast majast päästeti ratastooli-mees (6)

Põlevast majast päästeti ratastooli-mees

TUTTAV KOHT: Päästjatele on koht juba tuttav, sest mõned kuud tagasi põles samal krundil asunud naabermaja.
Foto: Peeter Kukk

Tänu juhuslikult koju tulnud päästja Janek Kudrjavtsevi tegutsemisele suudeti laupäeval Kuressaares Allee tänaval ära hoida suurem tuleõnnetus ning majaelanikel õnnestus majast elusalt välja toimetada ka ratastooli-invaliid.

“Tulin täiesti juhuslikult koju ja nägin, et leegid on naaberkorteri aknast väljas,” rääkis Oma Saarele Kuressaare komando päästja Janek Kudrjavtsev, kes oli laupäeval tulnud vanemate juurest saunast.
“Ruttu tormasin tuppa ja haarasin pulberkustuti,” rääkis päästja, kelle sõnul tuli tegutseda hästi kähku, sest kui ta uksest sisenes, oli kohe näha, et suurem tuli on tagatoas.

“Meie kohale jõudes olid leegid nii aknast kui ka ustest väljas,” ütles sündmuskohal Oma Saarele Kuressaare komando operatiivkorrapidaja Lembit Pajusaar.
Tema sõnul aitas suure tule ära hoida just nende oma töötaja, kes jõudis põlevad kardinad pulberkustutiga ära kustutada. Kuid inimest välja viies jäeti uks lahti, tuli sai uut hoogu ja levis kiiresti üle korteri laiali.

“Naabrimees helistas tuletõrjujad ja kiirabi kohale,” rääkis õnnetuse puhkemise hetkel korteris viibinud mees, kelle sõnul läks tuli lahti tõenäoliselt elektripliidist. “Istusime köögis ja elektripliidist läks põlema,” ütles mees, kelle sõnul neil toitu pliidi peal ei olnud. Pliit lülitati sisse selleks, et sooja saada, ja juhtmed ei pidanud nende arvates ülekoormusele vastu.

“Olime köögis, kui järsku elekter läks ära, ning kui tegime ukse lahti, olid kõik kohad suitsu täis ja Janek tuli meile juba vastu,” rääkis teine mees, kes jõudis koos kaaslastega majast välja tuua ka invaliidi ja üles äratada teises toas maganud naise. “Haarasime kätest ja jalgadest ning tõime muidu ratastoolis oleva mehe majast välja,” ütles mees. Kiirabi toimetas invaliidi tervisekontrolliks haiglasse.

Häirekeskus sai 6. märtsil kell 22.12 teate tulekahjust Kuressaares Allee tänaval, kus põles korter. Päästjate saabudes olid leegid korteri ühest aknast ja uksest väljas.
Tules said kahjustada korteri kaks tuba, WC ja koridor, tubade sisustus hävis. Üks tuba ja kõrvalkorter said suitsu- ja veekahjustusi. Suitsuandur korteris puudus. Tulekahju tekkepõhjus on menetlemisel.

 


 

Surnuks põlenu isik ikka veel tuvastamata

Pühapäeval hukkus Kuressaares Pihtla teel tühjana seisnud elumaja põlengus mees, kelle isik on seni kindlaks tegemata.
“Ei tea jah, millest see õnnetus küll alguse sai,” imestas sündmuskohal olnud naine. Mahajäetud majast otsisid peavarju inimesed, kel kindel elupaik arvatavasti puudus. Tihti käis seal mees, kes muidu oma päevi tavaliselt Rae kaupluse juures mööda saatis. Kas seesama mees saigi pühapäeval puhkenud tulekahjus traagiliselt surma, naine öelda ei osanud.

Tema sõnul avastas õnnetuse möödakäija. Häirekeskus sai teate tulekahjust pühapäeval kell 17.12. Pihtla teel põles ühekorruseline puidust maja. Päästjate sündmuskohale jõudes tuli räästast suitsu, majas sees valitses suur kuumus ja leegid olid juba akendest väljas.
Majja sisenenud päästjad kustutasid leegid ning kustutustööde käigus leiti ühe toa põrandalt inimese osaliselt söestunud surnukeha. Kiirabibrigaad vaatas hukkunu üle ja seejärel kutsuti kohale kriminaaluurijad. Juhtunu asjaolude selgitamiseks alustati kriminaalmenetlust.

Eile sündmuskohal käinud menetlejad tegid küll kindlaks, et tulekahju oli alguse saanud küttekolletest kaugemal. Tulekahju täpne tekkepõhjus on aga veel selgitamisel.
Majas elektrit ei olnud ning esialgsel hinnangul oli tulekahju põhjuseks hooletus lahtise tulega, päästjate hinnangul võis tegemist olla suitsetamisega.

Fotogalerii

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 34 korda, sh täna 1)